PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-02-12
Nice przejmuje kanadyjską firmę Micanan
Nice kontynuuje międzynarodową ekspansję i konsolidację portfela klientów, umacniając pozycję światowego lidera w sektorach Home Automation, Home Security i Smart Home.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Włoska firma Nice, lider rynku w sektorach Home Automation, Home Security i Smart Home, kontynuując ekspansję w Ameryce Północnej, przejmuje czołową kanadyjską firmę Micanan, która od 1999 r. oferuje automatykę do bram garażowych dla domu i przemysłu.

Micanan, z siedzibą w Montrealu, działa aktywnie na rynku amerykańskim poprzez filie w Chicago (Illinois), Atlancie (Georgia) i Phoenix (Arizona). Firma projektuje i produkuje personalizowane rozwiązania automatyki drzwi garażowych o najwyższych standardach jakościowych i najwyższej niezawodności.

Produkty Micanan są stosowane m.in. w takich firmach, jak Apple, Tesla, SpaceX, Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych czy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych. Zastosowane rozwiązania umożliwiają otwieranie i zamykanie bram w czasie dwukrotnie krótszym od standardów rynkowych. Wizytówką Micanan są bezprzewodowe centralki sterownicze, które oferują prostą, wygodną i funkcjonalną instalację i użytkowanie, a także automatyczną regulację prędkości, która znacznie wydłuża okres eksploatacji urządzeń, ograniczając konieczność serwisowania.

Skonsolidowane przychody firmy Micanan za rok 2017 wyniosły 16,6 milionów dolarów kanadyjskich.

Z dumą rozpoczynamy nowy rok, ogłaszając  przejęcie firmy Micanan, które umożliwi nam dalszy wzrost oraz powiększanie najszerszego na świecie wachlarza produktów z zakresu automatyki domowej, bezpieczeństwa domu i inteligentnego domu, na strategicznym dla Grupy rynku północnoamerykańskim. Dzięki 6 lokalizacjom, do których należy dodać internetową platformę technologiczną i handlową niedawno przejętej spółki Abode, liczymy na szeroką, bezpośrednią obecność na rynku amerykańskim  - mówi Lauro Buoro, założyciel i Prezes Nice

Mike Apergis, wiceprezes Micanan, potwierdza: Jesteśmy dumni z dołączenia do Grupy Nice, solidnego globalnego partnera, cieszącego się stałym wzrostem na rynkach międzynarodowych oraz ciągłym poszerzaniem oferty produktów i usług. Umowa pozwoli nam osiągnąć korzyści ze współpracy technicznej i handlowej, przy jednoczesnym skupieniu się na potrzebach naszych klientów biznesowych, którym oferujemy rozwiązania zaprojektowane pod kątem ich indywidualnych wymagań.

Na mocy umowy Nice S.p.A. stała się właścicielem 100% udziałów spółki Micanan. Transakcja w wysokości 8 milionów dolarów kanadyjskich została sfinansowana ze środków własnych oraz linii kredytowej Nice, bez obciążania długiem firmy przejmowanej.

Grupa Nice ma zakłady produkcyjne, dystrybucyjne oraz centra badawczo-rozwojowe w ponad 20 krajach i zatrudnia ok. 2200 osób. W ten sposób umacnia świadomość włoskiej jakości („Made in Italy") w ponad 100 krajach na całym świecie.

Przejęcie zostało uznane za „nieistotne" w świetle Artykułu 71 Rozporządzenia o Emitentach oraz kryteriów wymienionych w Załączniku 3B tego Rozporządzenia.Założona w 1993 r., Nice jest włoską korporacją, światowym liderem w sektorach Home Automation, Home Security i Smart Home z szeroką ofertą zintegrowanych rozwiązań automatyki do bram, drzwi garażowych, systemów osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i home security dla budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Grupa Nice realizuje strategię ekspansji geograficznej i rozszerzania portfela produktów i powiązanych platform w celu oferowania szerokiej gamy konfigurowalnych, przyjaznych dla użytkownika systemów. Jednocześnie firma wzmacnia i odnawia swój branding aby konkurować na nowych segmentach rynku. Obecnie Nice eksportuje swoje produkty, które charakteryzują się innowacyjnością technologiczną oraz nowoczesnym wzornictwem do ponad 100 krajów, realizując za granicą ponad 90% skonsolidowanych dochodów Grupy, równych 325 milionom euro w 2017 r.

źródło: Nice