PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-06-05
Unikalna technologia LoRa® w ofercie Nice
Firma Nice, lider rynku automatyki dla domu, jako pierwsza firma na świecie wykorzystuje opatentowaną amerykańską technologię kodowania sygnału radiowego LoRa®.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nowa linia radiowych urządzeń dwukierunkowych opartych na unikalnej technologii LoRa® od Nice

Firma Nice, lider rynku automatyki dla domu, jako pierwsza firma na świecie wykorzystuje opatentowaną amerykańską technologię kodowania sygnału radiowego LoRa® (eng. Long Range), dzięki której możliwe jest sterowanie radiowe na odległość 1 km. Jest to niezwykle komfortowa i użyteczna funkcjonalność zwłaszcza na terenach przemysłowych, a także w miejscach gdzie występują zintensyfikowane zakłócenia radiowe. Oprócz dalekiego zasięgu, technologia ta zapewnia niskie zużycie energii, co wpływa na większą wytrzymałość baterii, a także poprawia bezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, Nice wzbogaca swoją ofertę o nową linię radiowych urządzeń dwukierunkowych opartych na zaawansowanej technologii LoRa® o dużym zasięgu: dwukierunkowy pilot Era ON3ELR oraz dwukierunkowy radioodbiornik wtykowy OXILR.

Technologia LoRa® została zoptymalizowana pod kątem jak najmniejszego poboru energii i jest w stanie zapewnić dużą szybkość transmisji danych w dwóch kierunkach. Dwukierunkowy pilot Era ON3ELR jest jedynym na rynku nadajnikiem do automatyki bram wjazdowych i garażowych, który stosuje ten zaawansowany protokół radiowy.

Urządzenia stosujące technologię LoRa® znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie liczy się długi dystans - na terenach przemysłowych czy ruralistycznych. Protokół umożliwia wysłanie sygnału na odległość aż jednego kilometra - to około 10 razy więcej niż w przypadku poprzednich protokołów radiowych. Sterowanie automatyką nigdy nie było tak skuteczne.

Dzięki protokołowi radiowemu LoRa®, przesyłanie danego polecenia jest zagwarantowane również w miejscach, gdzie występuje wysoki poziom zakłóceń radiowych lub w obecności przeszkód, które mogłyby wpłynąć na zasięg sygnału.

Standard LoRa® umożliwia demodulację sygnału poniżej poziomu szumów, co tylko zwiększa jego skuteczność.

Wprowadzane do oferty piloty ON3ELR i odbiorniki OXILR posiadają funkcjonalność komunikacji dwukierunkowej BD, którą Nice sukcesywnie wprowadza do swojej oferty. Umożliwia ona nie tylko wysłanie polecenia do urządzeń wykonawczych, ale także uzyskanie informacji zwrotnej dotyczącej otrzymanego polecenia oraz statusu automatyki bramy wjazdowej i garażowej (otwarta, zamknięta lub częściowo otwarta) w dowolnym momencie.

Radioodbiornik OXI BD jest kompatybilny ze wszystkimi centralami sterującymi Nice wyposażonymi w gniazdo SM. Funkcjonalność BD dostępna jest natomiast we wszystkich centralach BlueBUS z rodziny OPERA.

Sieć sprzedaży

Skontaktuj się z jednym z licencjonowanych Instalatorów Nice, których lista znajduje się w witrynie www.nice.pl (zakładka: „Gdzie kupić?").
O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice SpA - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 20 oddziałów na całym świecie.

Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideofdomofony.

Nice group

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest światowym liderem w zakresie Home Automation, Home Security i Smart Home mającym szeroką ofertę zintegrowanych rozwiązań automatyki do bram, bram garażowych, rolet, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i home security dla domu i przemysłu. Grupa Nice realizuje strategię rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności w celu rozszerzenia gamy konfigurowalnych, przyjaznych dla użytkownika systemów. Jednocześnie firma wzmacnia swoją markę konkurując na coraz to nowych segmentach rynku. Nice eksportuje swoje produkty, charakteryzujące się innowacyjnością technologiczną i nowoczesnym wzornictwem, do ponad 100 krajów, realizując za granicą ponad 90% skonsolidowanych dochodów Grupy, równych 325 milionom euro w 2017 r.

źródło: Nice