PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-11-12
Sterowanie bramami z Nice IT4WIFI
Jak niewiele potrzeba, aby nasza automatyka do bram stała się bardziej smart? Z modułem Nice IT4WIFI użytkownik uzyskuje nie tylko możliwość kontrolowania swojej bramy ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Zdalne zarządzanie automatyką bramową, dzięki przystępnym rozwiązaniom oferowanym przez Grupę Nice, powoli staje się standardem na polskim rynku. Z modułem Nice IT4WIFI użytkownik uzyskuje nie tylko możliwość kontrolowania swojej bramy z każdego miejsca na ziemi, ale dodatkowo otwiera się przed nimi wiele nowych funkcjonalności: sterowanie głosowe, integracja z innymi urządzeniami domowymi czy funkcja geolokalizacji.

IT4WIFI to symbol zmiany w filozofii projektowania centrali sterujących Nice. Obecnie zdecydowana większość modeli płyt elektroniki wyposażona jest w magistralę BUS T4, która pozwala na proste podłączenie miniaturowego modułu IT4WIFI i połączenie automatyki z chmurą danych. Dzięki takiemu rozszerzeniu systemu, sterowanie napędami do bram nabiera zupełnie nowego wymiaru.

- Po podłączeniu modułu do centrali sterującej użytkownik może zdalnie otwierać i zamykać bramy zautomatyzowane napędami Nice. Korzystając z intuicyjnej aplikacji MyNice Welcome App w smartfonie, widzimy aktualizowany na bieżąco status automatyki. W każdym momencie możemy w prosty sposób sprawdzić, jaki jest stan bramy, bez względu na to, czy jesteśmy 100 metrów od naszego domu czy na innym kontynencie. To jednak tylko podstawowe funkcjonalności, które daje nam moduł - zauważa Wojciech Jankowski, Business Development Manager w Nice Polska.


Automatykę możemy określić mianem smart w sytuacji, w której ingerencja użytkownika w system ograniczona jest do minimum, a on sam reaguje na zmiany czasowe lub te, wywołane innymi czynnikami zewnętrznymi. Dla przykładu z modułem Nice IT4WIFI mamy możliwość ustawiania czasowych scenariuszy. Jeśli chcemy, aby w naszym zakładzie produkcyjnym brama wjazdowa codziennie otwierała się o 7:00 rano i zamykała o 18:00, ustawienie takiego scenariusza zajmie nam kilkanaście sekund w dedykowanej aplikacji MyNice Welcome App. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na smartfony z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Jako administrator możemy nadać uprawnienia dowolnej liczbie użytkowników, którzy mają mieć możliwość zdalnego otwarcia i zamknięcia bramy czy szlabanu. MyNice Welcome App dostępna jest w polskiej wersji językowej, w dwóch wariantach: standardowa aplikacja przeznaczona jest na telefony z systemem operacyjnym Android; wersja z rozszerzeniem HK przeznaczona jest dla użytkowników iPhone'ów.

- Nice IT4WIFI to pierwszy produkt znakowany brandem Nice, w pełni zgodny z protokołem Apple HomeKit - dodaje Jankowski. - Jeśli urządzenie jest zgodne z tym protokołem, to iPhone lub iPad przejmuje wówczas rolę domowego centrum zarządzania. Dzięki kompatybilności z protokołem HomeKit, mamy możliwość sterowania naszą automatyką Nice za pomocą komend głosowych poprzez wirtualnego asystenta Siri.

Innym ciekawym rozszerzeniem, które możemy wykorzystać w przypadku zastosowania w naszym domu modułów IT4WIFI, jest współpraca z platformą internetową IFTTT.com. Za pośrednictwem tego portalu mamy możliwość uzyskania synergii z urządzeniami, które wykorzystujemy w naszym domu, a pochodzą one od różnych producentów (o ile dany producent zapewnia kompatybilność z IFTTT). Korzystając z intuicyjnej aplikacji mobilnej, krok po kroku dodajemy warunki, które muszą zostać spełnione, aby nasz napęd wykonał odpowiednią czynność. W ten sposób możemy we własnym zakresie dopasować np. funkcję rozpoznawania nas przez napęd bramowy, uzyskując efekt geolokalizcji. Jeśli tylko pojawimy się z naszym telefonem w określonym terenie, brama lub szlaban automatycznie rozpoznają nas i wykonają odpowiednią komendę (np. otwarcie bramy, kiedy znajdujemy się w określonej odległości od niej). Z drugiej strony, korzystanie z IFTTT daje duże możliwości komunikacyjne. W przypadku, kiedy chcemy otrzymywać powiadomienia mailowe lub wiadomości push o stanie bramy, możemy wszystkie te funkcjonalności uzyskać dzięki kompatybilności z IFTTT.

Moduł Nice IT4WIFI to miniaturowe urządzenie, którego funkcjonalności, dzięki licznym rozszerzeniom oraz kompatybilności z różnymi platformami, są praktycznie nieograniczone. Niewielka inwestycja sprawia, że nasz dom staje się coraz bardziej smart.O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice SpA - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 20 oddziałów na całym świecie.

Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideofdomofony.

Nice group

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest światowym liderem w zakresie Home Automation, Home Security i Smart Home mającym szeroką ofertę zintegrowanych rozwiązań automatyki do bram, bram garażowych, rolet, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i home security dla domu i przemysłu. Grupa Nice realizuje strategię rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności w celu rozszerzenia gamy konfigurowalnych, przyjaznych dla użytkownika systemów. Jednocześnie firma wzmacnia swoją markę konkurując na coraz to nowych segmentach rynku. Nice eksportuje swoje produkty, charakteryzujące się innowacyjnością technologiczną i nowoczesnym wzornictwem, do ponad 100 krajów, realizując za granicą ponad 90% skonsolidowanych dochodów Grupy, równych 325 milionom euro w 2017 r.

źródło: Nice