PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-03-09
Sterowanie bramą garażową - ręczne, automatyczne czy inteligentne?
Wyposażenie bram segmentowych w wysokiej klasy napędy gwarantuje łatwą obsługę i niezawodność. Biorąc jednak pod uwagę ogromną ...

P.P.H.U. NITUS Piotr Nowak
Drużków Pusty 9
32-862 Porąbka Iwkowska

tel. 14 684 50 07
fax 14 691 86 79
nitus@nitus.pl
www.nitus.pl

» więcej o firmie

Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że szukamy metod, które odciążą naszą codzienność i pomogą ułatwić życie. Coraz częściej sięgamy po inteligentne rozwiązania dla naszych domów. Przyczyniają się one do redukcji licznych, rutynowych zadań, które wykonujemy każdego dnia. Zasadniczo podnoszą komfort naszego życia, gwarantując przy tym większe bezpieczeństwo.

Ręczne sterowanie bramą garażową

Ręczne sterowanie bramą garażową to dobra opcja przede wszystkim dla osób, które szukają najtańszych rozwiązań. Wybór ten pozwala zaoszczędzić część pieniędzy oraz czasu w trakcie montażu. Podczas codziennego użytkowania takiej bramy, nie generujemy kosztów energii elektrycznej. Na tym jednak plusy się kończą.

Za każdym razem, chcąc wjechać lub wyjechać samochodem z garażu, musimy opuścić pojazd, aby otworzyć, a następnie zamknąć bramę przy użyciu własnej siły mięśni. W zależności od rodzaju i wielkości bramy, otwieranie ręczne może sprawiać trudności. Na takie sterowanie warto zdecydować się wówczas, kiedy korzystamy z garażu sporadycznie.

Automatyczne sterowanie bramą garażową

Coraz częściej klienci decydują się na zakup bramy garażowej z automatycznym sterowaniem. Jest to doskonały wybór dla osób, które pragną zaoszczędzić czas, zminimalizować rutynowe obowiązki oraz sprawić, aby codzienność stała się bardziej komfortowa. Najczęściej sterowanie napędem odbywa się za pomocą wygodnego pilota, który możemy mieć zawsze przy sobie. Aby otworzyć lub zamknąć bramę, nie musimy opuszczać pojazdu. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Takie rozwiązanie jest czasami konieczne ze względu na położenie naszej bramy garażowej. Zdarza się, że wyjazd skierowany jest bezpośrednio na ruchliwą ulicę. Sterując bramą garażową z pojazdu, zapewniamy większe bezpieczeństwo innym użytkownikom ruchu drogowego, niż w przypadku konieczności pozostawienia pustego pojazdu na środku jezdni. Ponadto brama sterowana automatycznie może zostać wyposażona w dodatkowe funkcjonalności, które zapewnią wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Dodatkowe funkcjonalności bram z napędem

Bramy sterowane automatycznie dają nam szeroki wachlarz możliwości. Pierwszą istotną funkcjonalnością jest zabezpieczenie przeciążeniowe. W momencie, kiedy segmenty napotkają przeszkodę, skrzydło bramy automatycznie zatrzymuje się, po czym cofa się do góry. Drugą, równie przydatną opcją, jest zainstalowanie fotokomórek. Ich działanie polega na zatrzymaniu zamykającej się bramy i jej powrocie do pozycji otwartej, natychmiast po pojawieniu się przeszkody w świetle przejazdu. Pozwala to na uniknięcie kolizji i zniszczeń. Dotyczy to zarówno różnych przedmiotów, jak i samej bramy. Nie musimy także niepokoić się o dzieci oraz zwierzęta. Dzięki tym rozwiązaniom zapewnimy im większe bezpieczeństwo.

Klienci przy zakupie bramy z automatyką mogą mieć obawy, że brama całkowicie przestanie działać podczas przerwy w dostawie prądu. Dalsza praca bramy będzie jednak nadal możliwa dzięki baterii awaryjnego zasilania. Dodatkowy akumulator stanowi alternatywne źródło energii. Ponadto bramą automatyczną możemy również sterować ręcznie. W sytuacji, gdy w pilocie wyczerpały się baterie lub w domu zabrakło prądu, możemy skorzystać z możliwości rozblokowania mechanizmu napędu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy z automatyką?

Duży wybór produktów na rynku komplikuje nam podjęcie szybkiej decyzji. Warto jednak poświęcić czas na dokonanie właściwego zakupu o optymalnych dla nas kosztach. Brama garażowa to w końcu produkt, który będzie nam służył przez wiele lat.

Z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania wiąże się ciche działanie bramy. Jednym z podstawowych elementów bram z napędem jest szyna z paskiem zębatym lub z łańcuchem. Ze względu na materiały, z jakich zostały wykonane oraz sposobu działania, pasek zębaty generuje mniejszy hałas niż łańcuch. Warto zdecydować się na jego wybór, zwłaszcza wówczas, gdy garaż wbudowany jest w bryłę budynku, a nasza sypialnia znajduje się tuż nad nim.

Polska firma NITUS w swojej ofercie posiada wysokiej klasy napędy do bram. Wykorzystuje automatykę renomowanych producentów, takich jak Somfy, Sommer, Came. Gwarantuje swoim klientom wygodną oraz bezawaryjną pracę przez wiele lat. Na swojej stronie internetowej proponuje możliwość bezpłatnej porady oraz wyceny. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać zapytanie. Wsparcie techniczne uzyskamy również poprzez kontakt telefoniczny. Wykwalifikowani specjaliści przygotują w odpowiedzi darmową i niezobowiązującą ofertę indywidualną.

Automatyka do bram ręcznych

Niektórzy klienci najpierw decydują się na zakup bramy ze sterowaniem ręcznym, natomiast w późniejszym czasie chcą dokupić do niej sterowanie automatyczne. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie od razu wyłożyć całej sumy pieniędzy. Niestety w szerszej perspektywie takie rozwiązanie generuje wyższe koszty, niż zakup bramy od razu z wbudowaną automatyką. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością doprowadzenia zasilania oraz ponownego wezwania ekipy montującej. Najlepiej o napędzie do bramy pomyśleć już na wczesnym etapie budowy domu. Do automatyki trzeba bowiem doprowadzić instalację elektryczną.

Inteligentne sterowanie bramą garażową

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii pozwala na wprowadzanie coraz to lepszych i bardziej komfortowych rozwiązań dla naszych domów. Istnieje możliwość zarządzania bramą garażową z dowolnego miejsca na świecie. Czynność tę wykonujemy za pośrednictwem aplikacji, którą instalujemy na wygodnym dla nas urządzeniu, np. smartfonie lub tablecie. Pozwala to na indywidualne zaprogramowanie bramy pod nasze potrzeby i przyzwyczajenia. Ile razy niezamknięte drzwi spędzały nam sen z powiek, gdy gdzieś wychodziliśmy? Teraz możesz sprawdzić prosto z pracy czy brama na pewno jest zamknięta.

Za jeszcze większy komfort odpowiada właściwie skonfigurowana funkcja geolokalizacji. Na podstawie sygnału GPS pozwala otworzyć bramę w momencie zbliżania się pojazdu do garażu, a nawet zamknąć ją tuż po zaparkowaniu w nim - bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Nie trzeba dodawać, że w przypadku wyboru takiego sterowania, bezpieczeństwo naszego domu istotnie wzrasta. Inteligentne sterowanie bramą garażową daje nam nieskończenie wiele możliwości, które z pewnością bardzo ułatwią życie.

Podsumowanie

Najlepszym wyborem, pod względem podwyższenia komfortu życia, będzie wybór inteligentnego sterowania bramą garażową. Do jego największych zalet bez wątpienia możemy zaliczyć: otwieranie bez wysiłku oraz maksymalne bezpieczeństwo. Warto docenić mnogość indywidualnych rozwiązań oraz możliwość dostosowania systemu do każdej sytuacji. Ręczne sterowanie bramą garażową jest odpowiednim wyborem dla osób, które korzystają z garażu sporadycznie. Z wyżej omówionych możliwości jest rozwiązaniem bez wątpienia najtańszym. Wyposażenie bram segmentowych w wysokiej klasy napędy gwarantuje z kolei łatwą obsługę i niezawodność. Biorąc jednak pod uwagę ogromną ilość korzyści wypływających z inteligentnego sterowania, warto intensywnie przemyśleć ostateczną decyzję zakupu.

źródło: Nitus