PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-09-21
Na straży domowego bezpieczeństwa
Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Ametyst to chętnie wybierany wzór z oferty Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. Jego klasyczna forma, którą tworzą regularnie rozmieszczone, pionowe ...

PLAST-MET
ul. Milicka 34
55-100 Trzebnica

tel. 71 312 07 93
fax 71 387 08 30
biuro@plast-met.pl
www.plast-met.pl

» więcej o firmie

Estetyczny wygląd, trwałość i solidność to ważne zalety każdego ogrodzenia. Rodzice małych dzieci i właściciele niewielkich zwierząt domowych często przy jego wyborze zwracają uwagę na jeszcze jedną cechę - bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością w tej grupie cieszy się model Ametyst, którego zagęszczone w dolnej części pręty chronią przed przeciśnięciem się pomiędzy nimi. Jeśli dodamy dodatkowe elementy, takie jak automatyka i fotokomórki przy bramie, elektrozaczep w furtce, wideodomofon czy oświetlenie, mamy pewność, że nasza posesja jest maksymalnie zabezpieczona.

Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Ametyst to chętnie wybierany wzór z oferty Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. Jego klasyczna forma, którą tworzą regularnie rozmieszczone, pionowe kształtowniki, doskonale wpisze się w każdą przydomową przestrzeń. Konstrukcja przęseł składa się z trzech poziomych profili o przekroju 25x25 mm oraz cieńszych, pionowych profili wypełniających o przekroju 15x15 mm. Tym, co wyróżnia ten model spośród typowych ogrodzeń metalowych, jest zagęszczenie elementów w dolnej części ogrodzenia. Pomiędzy profile o pełnej wysokości wstawione są krótsze, sięgające do ich połowy. Dzięki temu przerwy na dole zostały zmniejszone do 75 mm, natomiast w górnej części pozostawiono większą przezierność. Taki układ elementów jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli na podwórku bawić się będą dzieci lub gdy posiadamy małe zwierzęta domowe. Pionowe ułożenie prętów uniemożliwia wspinanie się, a niewielkie odstępy pomiędzy nimi nie pozwalają na przeciśnięcie się na zewnątrz.


Kompletny system plus dodatkowe udogodnienia

W ramach systemu ogrodzeniowego Ametyst do dyspozycji mamy wszystkie elementy niezbędne do ogrodzenia działki. Przęsła standardowo dostępne są w przedziałach od 1000 do 1800 mm wysokości oraz od 2000 do 3000 mm szerokości. Do tego dobrać możemy furtkę w tym samym wzorze (wys. 1200-2000 mm, szer. 1080 mm). Do wyboru jest również brama wjazdowa przesuwna lub dwuskrzydłowa (wys. 1200-2000 mm, szer. 3000-5500 mm). W komplecie otrzymujemy również słupki oraz wszystkie niezbędne elementy mocujące. Ogrodzenie Ametyst może być zwieńczone na prosto lub po łuku. Do kształtowników można dodać wybrane groty, a słupki zwieńczyć daszkiem. W standardowej palecie występuje 10 barw, a na specjalne zamówienie możliwe jest użycie innych kolorów RAL.

Producent przewidział także możliwość wzbogacenia ogrodzenia o dodatkowe udogodnienia - automatykę do bramy, elektrozaczep do furtki czy wideodomofon. Ciekawą opcją dopasowaną stylistycznie do ogrodzenia Ametyst jest Centerbox. To specjalny moduł, który integruje w sobie funkcję wideodomofonu, skrzynki na listy oraz centrum zasilającego automatykę. Funkcjonalność i bezpieczeństwo podniosą też lampy LED, które można zamontować na słupkach ogrodzeniowych.

  Maksymalna dostępna szerokość Minimalna standardowa szerokość
Przęsło proste (typ P) lub wypukłe (typ W) 3000 mm 2000 mm
Brama dwuskrzydłowa 5500 mm 3000 mm
Brama przesuwna TOP 5500 mm 3000 mm
Furtka Standardowa szerokość: 1080 mm

źródło: Plast-Met