PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-10-15
Tradycja z lekkim twistem – Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Szmaragd
Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Szmaragd to model, który przypadnie do gustu osobom szukającym czegoś oryginalnego, ale ...

PLAST-MET
ul. Milicka 34
55-100 Trzebnica

tel. 71 312 07 93
fax 71 387 08 30
biuro@plast-met.pl
www.plast-met.pl

» więcej o firmie

Klasyczne ogrodzenia są najbardziej uniwersalne - pasują zarówno do tradycyjnego budownictwa, jak i nowoczesnej architektury. Model Szmaragd z oferty firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe dodaje dobrze znanemu rozwiązaniu nieco świeżości. Typowe ogrodzenie z metalowych, pionowych profili wzbogacono oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Szmaragd to model, który przypadnie do gustu osobom szukającym czegoś oryginalnego, ale jednocześnie ceniącym prostotę i nie lubiącym nadmiaru zdobień. Przęsła zbudowane są z pionowych profili 15 x 15 mm zamocowanych w rozstawie 112 mm. Funkcję konstrukcyjną spełniają dwa grubsze profile poziome (25 x 25 mm). Furtka i bramy posiadają ramę o przekroju 40 x 40  lub 50 x 50 mm. Elementem wyróżniającym Szmaragd spośród innych ogrodzeń metalowych, jest dekoracyjny motyw umieszczony w centralnej części. Zgeometryzowany kształt doskonale wpisuje się we współczesne trendy. Zdobi, ale nie przytłacza. Ogrodzenie wygląda lekko i elegancko. Nie przesłania widoku, więc pozwoli wyeksponować architekturę budynku i piękno otaczającego go ogrodu. Jednocześnie stanowi solidną przegrodę broniącą dostępu niepowołanym osobom. Pionowe profile mogą być zakończone dowolnym grotem z oferty Plast-Met. Model ten występuje w dwóch wersjach - prostej (wszystkie profile równej wysokości) i wypukłej (pionowe elementy różnej wysokości, układające się w łuk). W gamie kolorystycznej znajdziemy tak popularne obecnie różne odcienie szarości, antracyt, czerń czy brąz, ale też biel, zieleń i granat. Na specjalne zamówienie możliwe jest zastosowanie innych kolorów z palety RAL.


Nowatorska technologia produkcji

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w procesie produkcyjnym NOF Szmaragd wyeliminowano spawanie, co ma duże znaczenie w kontekście ekologii. Stosuje się tu innowacyjną metodę przenikania, która polega na wprowadzaniu profilu pionowego w poziomy. Otwór wykonywany jest przez nowoczesną maszynę CNC, która gwarantuje dużą precyzję cięcia. Dzięki tej dokładności elementy same się stabilizują i nie potrzebują spawania. Co więcej, ogrodzenie jest zabezpieczone systemem Duplex. Jego pierwsza faza polega na cynkowaniu ogniowym. Cynk staje się spoiwem, które spoinuje wszystkie połączenia, jednocześnie chroniąc przed korozją. W drugim etapie, na mechanicznie „chropowaconą" warstwę cynkową, natryskiwana jest specjalna farba. Wszystko to sprawia, że ogrodzenie praktycznie nie wymaga prac konserwacyjnych, zachowując nienaganny wygląd przez wiele lat.


NOF Szmaragd to kompleksowy system produktów, które pozwolą ogrodzić każdą działkę. Oprócz przęseł, dostępne są w nim furtka oraz bramy wjazdowe zarówno w wersji dwuskrzydłowej, jak i przesuwnej. Wymiary poszczególnych elementów można dostosować do własnych potrzeb, tworząc zestaw idealnie pasujący do naszej posesji.

  Maksymalna dostępna szerokość Minimalna standardowa szerokość
Przęsło proste (typ P) lub wypukłe (typ W) 3000 mm 2000 mm
Brama dwuskrzydłowa 5500 mm 3000 mm
Brama przesuwna TOP 6000 mm 3000 mm
Furtka Standardowa szerokość: 1190 mm

źródło: Plast-Met