PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-11-02
Dwa włoskie lotniska Fiumicino i Ciampino ze szlabanami Nice
Szlabanach NiceBar stanowiących ważny element systemu kontroli dostępu na dwóch włoskich lotniskach ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Miło nam poinformować o imponującej realizacji Grupy Nice - szlabanach NiceBar stanowiących ważny element systemu kontroli dostępu na dwóch włoskich lotniskach zlokalizowanych w okolicach Rzymu - Fiumicino i Ciampino. Rzymskie lotnisko Fiumicino zostało otwarte w 1961 r. Jest głównym włoskim węzłem komunikacyjnym dla międzynarodowego i międzykontynentalnego ruchu tak regularnego i jak i czarterowego.

Struktury lotniska są stale rozwijane i dostosowywane do rosnącego natężenia ruchu lotniczego. Port lotniczy, który jest położony w odległości 32 km od centrum Rzymu, w gminie Fiumicino, co roku obsługuje ponad 43 miliony pasażerów.

Lotnisko Ciampino położone jest zaledwie 15 km od centrum stolicy, przeznaczone jest głównie do obsługi ruchu pasażerskiego typu point-to-point, prywatnych i państwowych podróży lotniczych oraz lotów humanitarnych i wojskowych. W 2019 roku port obsłużył łącznie ok. 6 mln pasażerów.

Do ambitnego projektu zintegrowanego zarządzania parkingami obydwu rzymskich lotnisk Fiumicino i Ciampino, firma ParkIt, która odpowiada za pracę nad tym przedsięwzięciem, wybrała szlabany firmy Nice jako element systemu kontroli dostępu.

Realizowany projekt zakłada zintegrowane zarządzanie 52 parkingami, których pojemność wynosi łącznie ponad  22 000 miejsca parkingowe. Aby ruch przebiegał płynnie zaplanowano ponad 190 wjazdów i wyjazdów, które wyposażone są w system odczytu tablic rejestracyjnych.

W chwili obecnej opisany projekt jest jedną z największych scentralizowanych infrastruktur parkingowych w Europie.  Tym bardziej cieszy fakt dostarczenia przez firmę Nice 552 urządzeń: szlabanów M3BAR oraz fotokomórek EPM ze wzornictwem dostosowanym do oczekiwań Klienta.

Seria NiceBar to idealne rozwiązanie dedykowane kontroli dostępu na drogach wewnętrznych i parkingach, osiedlach czy we wspólnotach mieszkaniowych - miejscach o średnim i dużym natężeniu ruchu.

Niezawodność, trwałość i wysoka wydajność, a także elegancki design sprawiają, że rozwiązania z serii NiceBar to najlepszy wybór pod względem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

W razie zainteresowania produktami z serii NiceBar, prosimy o kontakt z systemów parkingowych Nice Polska.

źródło: Nice