PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-12-29
Solidna konstrukcja do zadań specjalnych – bramy Solid firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
Brama wjazdowa spełnia ważną funkcję. Musi pracować w sposób niezawodny i stanowić ...

PLAST-MET
ul. Milicka 34
55-100 Trzebnica

tel. 71 312 07 93
fax 71 387 08 30
biuro@plast-met.pl
www.plast-met.pl

» więcej o firmie

Brama wjazdowa spełnia ważną funkcję. Musi pracować w sposób niezawodny i stanowić skuteczną barierę przed dostępem niepożądanych osób z zewnątrz. Są miejsca, które wymagają specjalnych rozwiązań - tereny przemysłowe, centra logistyczne czy obiekty sportowe nie tylko potrzebują solidnego ogrodzenia, ale też często posiadają wjazdy o dużej szerokości. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się bramy Solid firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. 

Nazwa bram Solid nie jest przypadkowa. Wyróżniają się one bowiem solidną konstrukcją wykonaną z wytrzymałych, zamkniętych kształtowników. Brama przesuwna Solid to konstrukcja samonośna przytwierdzona do profilu nośnego. Skrzydło zamontowane jest nad wjazdem na ułożyskowanych wózkach, dzięki czemu przesuwa się bez przeszkód nawet wtedy, gdy na linii jego ruchu leżą np. liście lub śnieg. Innowacyjne rozwiązania spowodowały obniżenie środka ciężkości, zapewniając stabilniejszą i płynniejszą pracę całego układu jezdnego. Budowa modułowa, polegająca na zintegrowaniu wózków ze słupami, znacznie ułatwia montaż i pozwala uniknąć błędów wykonawczych. Brama dwuskrzydłowa rozwieralna zbudowana jest z elementów o  przekrojach 50 x 50 mm lub 60 x 60 mm, co zapewnia dużą sztywność i stabilność. Tak wytrzymała konstrukcja zarówno bram przesuwnych, jak i rozwieralnych pozwala na bezpieczne stosowanie skrzydeł o dużych wymiarach. Szerokość wjazdu dla bram dwuskrzydłowych może sięgać 10 m, a przesuwnych nawet do 12 m. Oba typy bramy Solid można wyposażyć w automatykę, która zapewni użytkownikom komfortową obsługę i niezawodne działanie w każdych warunkach przez wiele lat. 


Wytrzymałość połączona z estetyką

Mimo iż dzięki swoim zaletom użytkowym bramy Solid znajdują często zastosowanie przemysłowe, Plast-Met zadbał o to, by można je było stosować także w obszarach wymagających większej dbałości o estetykę. Bramy powstają z wysokiej jakości materiałów, z dużą precyzją wykonania wszystkich detali. Są doskonale zabezpieczone antykorozyjnie, dzięki czemu przetrwają w nienaruszonym stanie mimo stałego narażenia na działanie czynników atmosferycznych. Wygląd bram Solid można dostosować do koncepcji całego ogrodzenia. Stalową konstrukcję można wypełnić na jeden z trzech sposobów. Do wyboru jest panel Fortis, panel 2D lub wypełnienie profilowe. Panel Fortis zbudowany jest z poziomych i pionowych prętów o średnicy 5 mm i posiada przetłoczenia (wygięcia). Panel 2D jest prosty, bez przetłoczeń i składa się z pionowych drutów  o śr. 5 mm oraz podwójnego poziomego drutu o śr. 6 mm. Najbardziej masywne jest wypełnienie profilowe, składające się z pionowych, regularnie rozmieszczonych profili 25 x 25 mm. Bramy Solid są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej.

  Brama Solid PS (przesuwna) Brama Solid DS (dwuskrzydłowa)
Standardowe światło wjazdu 6000 - 12000 mm 4000 -10000 mm
Maksymalna wysokość skrzydła bramy 2000 mm 2500 mm

źródło: Plast-Met