PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-04-19
Z dekoracyjnym detalem – Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Opal
Wydaje ci się, że większość ogrodzeń wygląda podobnie? Chciałbyś wyróżnić się czymś na tle innych posesji, ale nie przepadasz za zbyt ...

PLAST-MET
ul. Milicka 34
55-100 Trzebnica

tel. 71 312 07 93
fax 71 387 08 30
biuro@plast-met.pl
www.plast-met.pl

» więcej o firmie

Wydaje ci się, że większość ogrodzeń wygląda podobnie? Chciałbyś wyróżnić się czymś na tle innych posesji, ale nie przepadasz za zbyt ozdobnymi rozwiązaniami? Lubisz geometryczne, a jednocześnie niebanalne formy? NOF Opal marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe to wzór właśnie dla ciebie.

Zarówno ogrodzenia z pionowych, jak i z poziomych elementów mają swoje zalety i swoich zwolenników. Pierwsze są klasycznym rozwiązaniem, głęboko zakorzenionym w tradycji, drugie często wykorzystywane są przy nowoczesnej architekturze. A co, jeśliby połączyć oba układy w jednym przęśle? Uzyskamy wówczas oryginalne ogrodzenie o dynamicznej, ciekawej formie.

Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Opal to model, w którym w prostokątnej ramie zamknięto pionowe oraz poziome elementy, które nie tylko układają się w interesujący wzór, ale też spełniają praktyczną funkcję. Większa, dolna część ogrodzenia składa się z regularnie rozmieszczonych kształtowników pionowych o przekroju 15 x 15 mm. Są ustawione na tyle gęsto, że stanowią bezpieczną przegrodę w przypadku dzieci i małych zwierząt domowych. W górnej części umieszczono kształtowniki poziome, które urozmaicają wygląd przęsła. Dodatkowo wzbogacono je o dekor składający się z trzech przenikających się rombów. Taka ozdoba przykuwa wzrok, ale ze względu na geometryczny design, zachowuje nowoczesny charakter, doskonale wpisując się w aktualne trendy.


Ogrodzenie na miarę potrzeb

Opal to kompletny system elementów pozwalający ogrodzić zarówno dom jednorodzinny, jak też osiedle mieszkaniowe, teren rekreacyjny, szkołę czy inny budynek użyteczności publicznej. W jego skład wchodzą przęsła proste, furtka, brama wjazdowa dwuskrzydłowa oraz przesuwna, a także wszystkie niezbędne akcesoria. Nowoczesne Ogrodzenia Frontowe marki Plast-Met produkowane są na konkretne zamówienie, można więc dostosować ich wymiary do potrzeb danej działki i wymagań inwestora. Standardowa wysokość ogrodzenia Opal mieści się w przedziale od 1000 do 1600 mm, a szerokość przęseł od 2000 do 3000 mm. Brama dwuskrzydłowa może być szeroka maksymalnie na 5500 mm, a przesuwna nawet 6000 mm. Oba typy bram można obsługiwać ręcznie lub wyposażyć w automatyczne otwieranie. System Opal jest w pełni kompatybilny z elementami dodatkowymi dostępnymi w ofercie Plast-Met. Na szczególną uwagę zasługują lampy LED do montażu na słupkach ogrodzeniowych, które nie tylko jeszcze bardziej podniosą walory dekoracyjne ogrodzenia Opal, ale też ułatwią poruszanie się po zmroku w strefie frontowej i zapewnią poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscach, gdzie brakuje oświetlenia ulicznego. Funkcjonalność ogrodzenia można też podnieść, montując przy furtce moduł Centerbox z widedomofonem, skrzynką na listy oraz zasilaniem do napędu i oświetlenia.

  Maksymalna dostępna szerokość Minimalna standardowa szerokość
Przęsło proste (typ P) 3000 mm 2000 mm
Brama dwuskrzydłowa 5500 mm 3000 mm
Brama przesuwna TOP 6000 mm 3000 mm
Furtka Standardowa szerokość: 1080 mm

źródło: Plast-Met