PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-05-17
Delikatny mocarz – Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Turkus
NOF Turkus marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe łączy ażurowy wygląd z trwałością i stabilnością konstrukcji.

PLAST-MET
ul. Milicka 34
55-100 Trzebnica

tel. 71 312 07 93
fax 71 387 08 30
biuro@plast-met.pl
www.plast-met.pl

» więcej o firmie

Subtelne ogrodzenie, dające wyjątkowo dużą przezierność to doskonały sposób na wyeksponowanie walorów ciekawej architektury budynku i piękna otaczającego go ogrodu. NOF Turkus marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe łączy ażurowy wygląd z trwałością i stabilnością konstrukcji. Skutecznie wydziela granice posesji, zupełnie nie przesłaniając przy tym widoku.

Czy ogrodzenie w ogóle jest niezbędne? Choć w zasadzie nie ma prawnego wymogu grodzenia posesji, w naszym kraju przyjęło się, że praktycznie każda działka oddzielona jest od ulicy. Ogrodzenie pełni bowiem ważne funkcje - zapobiega wchodzeniu na teren prywatny osób postronnych czy biegających swobodnie zwierząt, wytycza granice oraz chroni mienie przed dewastacją i kradzieżą. Nie znaczy to jednak, że musimy odgradzać się od świata zewnętrznego wysokim, nieprzeziernym murem. Jeśli zależy nam na tym, aby nasz dom i ogród były dobrze widoczne z zewnątrz, wybierzmy ażurowy płot, ale taki, który będzie solidny i trwały. Pamiętajmy bowiem, że ogrodzenie to duża inwestycja, która ma nam niezawodnie służyć przez wiele lat.


Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Turkus to kompleksowy system wyróżniający się minimalistycznym designem, który bez problemu wpisze się w każdą przestrzeń. Przęsła o modnym poziomym układzie świetnie będą współgrały z nowoczesną architekturą, ale też sprawdzą się przy budynkach o bardziej klasycznej formie. Pomiędzy regularnie ułożonymi, wąskimi kształtownikami pozostawiono duże prześwity (100 mm), dzięki czemu przegroda charakteryzuje się niezwykłą wizualną lekkością. Profile wypełniające o przekroju 25 x 25 mm zamknięto w nieco grubszej ramie 50 x 30 mm. Stworzono w ten sposób solidną, stabilną konstrukcję, która zachowuje sztywność nawet przy dużej szerokości elementów. W systemie dostępne są przęsła w rozpiętości od 2000 do 3000 mm, szeroka prawo- lub lewostronna furtka (1100 mm), a także brama dwuskrzydłowa lub przesuwna (do 6000 mm). Wszystkie elementy wykonywane są według zamówienia, można więc ich wymiary dostosować do indywidualnych potrzeb. Funkcjonalność ogrodzenia podnoszą dodatkowe komponenty. Bramę oraz furtkę można otwierać zdalnie nie tylko pilotem, ale także dzięki nowoczesnej aplikacji na tablecie lub smartfonie. Specjalny moduł Centerbox kryje w estetycznej obudowie zarówno centralę sterującą i zasilanie, jak też domofon lub wideodomofon oraz skrzynkę na listy. Na słupkach ogrodzeniowych warto zamontować dostosowane do ich wymiarów lampy LED.

Trwałość na wiele lat

Wysoka jakość materiałów, nowoczesna technologia produkcji i świetne zabezpieczenie antykorozyjne sprawiają, że NOF Turkus marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe będzie cieszył oko niezmienionym wyglądem przez długi czas i to bez potrzeby jakichkolwiek prac konserwatorskich. Jest odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, w szczególności promieniowanie UV i wilgoć. Wszystko za sprawą systemu Duplex, który w podwójny sposób chroni stalowe elementy. W pierwszej kolejności są one cynkowane ogniowo, a następnie pokrywane warstwą specjalnej farby. Chropowacona warstwa cynku stanowi bardzo dobre podłoże dla powłoki malarskiej, a ta zabezpiecza cynk przed utlenianiem. Zamiast lakieru wybrano bezpieczną farbę proszkową. Producent całkowicie odszedł od stosowania szkodliwych chemikaliów o trujących właściwościach. Przy odtłuszczaniu wykorzystywane są środki bez soli czy kwasów.

Według badań Instytutu Ochrony Antykorozyjnej w Dreźnie powłoka Duplex w porównaniu ze standardową bez cynkowania ogniowego jest 10-krotnie bardziej odporna na ścieranie, 8 razy bardziej odporna na uderzenia kamieni i zapewnia 20-krotnie lepsze zabezpieczenie krawędzi.

  Maksymalna dostępna szerokość Minimalna standardowa szerokość
Przęsło proste (typ P) 3000 mm 2000 mm
Brama dwuskrzydłowa 5500 mm 3000 mm
Brama przesuwna TOP 6000 mm 3000 mm
Furtka Standardowa szerokość: 1100 mm

źródło: Plast-Met