PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-06-16
Nice wspiera budowę szpitala dziecięcego w Ugandzie
Nice wspiera włoską organizację pozarządową Emergency w Ugandzie przekazując
85 silników rurowych w celu ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nice wspiera włoską organizację pozarządową Emergency w Ugandzie przekazując 85 silników rurowych w celu zautomatyzowania rolet zewnętrznych nowego Centrum Chirurgii Dziecięcej w Entebbe

Włoska firma Nice, międzynarodowy lider sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, zaoferowała swoją wiedzę i rozwiązania nowemu Centrum Chirurgii Dziecięcej Emergency w Entebbe w Ugandzie, zaprojektowanemu przez architekta Renzo Piano.

Budowa szpitala jest częścią działań promowanych przez ANME (African Network of Medical Excellence), Sieci Doskonałości Opieki Zdrowotnej w Afryce, utworzonej przez Emergency w 2010 roku. ANME łączy 11 afrykańskich krajów w celu wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej na poziomie lokalnym i regionalnym, oferując bezpłatne usługi medyczne na najwyższym poziomie, a także szkolenia doskonalące lokalnych profesjonalistów. Pierwszym zrealizowanym przez Emergency projektem było Centrum Kardiochirurgii Salam w Chartumie (Sudan), zainaugurowane w 2007 roku. Do tej pory wykonano w nim ponad 8000 operacji i zrealizowano ponad 70 000 wizyt. Zdrowie jest podstawowym prawem każdego człowieka, a zwłaszcza dzieci.fot. © Marcello Bonfanti

Grunt pod budowę szpitala w Entebbe o powierzchni 120 000 m2 w pobliżu Jeziora Wiktorii zapewnił rząd Ugandy. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku i została zakończona w roku 2020, z lekkim opóźnieniem spowodowanym przez Covid-19. Szpital rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2021 roku. Projekt Centrum Chirurgii Dziecięcej został opracowany przez Biuro Techniczne Emergency, pod kierownictwem jednego z najbardziej znanych architektów na świecie - Renzo Piano i jego pracowni RPBW, we współpracy ze studiem TAM Associates z Wenecji.

Placówka posiada 72 łóżka, trzy sale operacyjne oraz całe niezbędne do jej funkcjonowania zaplecze diagnostyczne i pomocnicze: laboratorium, bank krwi, aptekę, stołówkę i pralnię. Pacjenci z różnych krajów mogą korzystać również z pensjonatu dysponującego 42 łóżkami dla dzieci i ich rodzin. W kompleksie znajduje się także infrastruktura dedykowana szkoleniom lokalnego personelu medycznego i administracyjnego. Ponadto, z myślą o zrównoważonym rozwoju i integracji z otoczeniem, dach centrum pokrywa około 2600 paneli fotowoltaicznych, które zaspokajają część jego zapotrzebowania na energię.

„Technologia i innowacje muszą być dostępne dla wszystkich, dlatego entuzjastycznie przyjęliśmy zaproszenie do udziału w projekcie Emergency" - powiedział Francesco Villani, Dyrektor Generalny Nice Italia. „Jesteśmy szczególnie dumni, że nowe Centrum Chirurgii Dziecięcej w Entebbe dołączyło do grona naszych realizacji, a my przyczyniliśmy się do tak ważnej sprawy".

Firma Nice przekazała 85 silników do automatyzacji rolet zewnętrznych, które z kolei zaoferował włoski producent Resstende, wieloletni partner Nice przy realizacji prestiżowych międzynarodowych projektów. Silniki rurowe dostarczone przez Nice są częścią linii Nice Era Star. Niezawodne i wszechstronne, idealnie nadają się do automatyzacji markiz i rolet. Dodatkowo, dzięki zintegrowanej karcie elektronicznej, kilka silników może być podłączonych i sterowanych równolegle z jednego punktu bez konieczności instalowania dodatkowych jednostek sterujących.

źródło: Nice