PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-07-07
Nice wyodrębniła w swoich strukturach nową jednostkę organizacyjną Smart Home
Jej celem będzie zaoferowanie klientom rozwiązań dla inteligentnej, przyjaznej i wygodnej przestrzeni życiowej dla całej rodziny.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Prostota. To słowo-klucz, które powinno opisywać współczesną relację z naszymi domami. Inteligentny dom staje się dziś synonimem bezpieczeństwa, troski o bliskich, życia w bardziej zrównoważonym świecie energooszczędnych rozwiązań, znalezienia idealnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Aby umocnić więź i nawiązać jeszcze bliższy kontakt z użytkownikami, powstała nowa jednostka organizacyjna w ramach struktur Nice - Smart Home. Jej zadaniem jest zaoferowanie nowych rozwiązań, których priorytetem będą potrzeby i wygoda mieszkańców inteligentnych domów.


Nowa jednostka Smart Home będzie miała na celu zintegrowanie rozwiązań i produktów Nice, dzięki którym cały dom będzie połączony ze sobą w celu zarządzania oświetleniem, roletami, bramami, kamerami bezpieczeństwa, ogrzewaniem i chłodzeniem, systemami nawadniającymi, systemami multimedialnymi, monitorowaniem otwarcia drzwi i okien, wykrywania obecności szkodliwych gazów i zalania oraz wszystkich codziennych czynności, które można zautomatyzować.

Na czele zespołu stoi Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska oraz Prezes Zarządu FIBARO, marki z branży smart home, dzięki której Nice dąży do zrewolucjonizowania wizji domu za pomocą w pełni zintegrowanych i zaaranżowanych rozwiązań.

„Rynek smart home - komentuje Adam Krużyński - to strategiczna szansa. Każdy będzie mógł zmienić sposób swojego życia, czyniąc je prostszym i bardziej funkcjonalnym. Nasze ciągłe dążenie do innowacji skłoniło nas do zaoferowania rozwiązań, które są coraz bardziej zintegrowane, łatwe do wdrożenia i przyjazne dla użytkownika".


„Nowa jednostka organizacyjna pomoże klientom Nice zbliżyć się do inteligentnego domu i zapewnić im lepsze wrażenia z życia. Tak jak nasz niedawno wprowadzony na rynek flagowy produkt - serce inteligentnego domu Nice - centrala Yubii Home, zdolna do zarządzania wszystkimi podłączonymi urządzeniami w domu w sposób zintegrowany" dodaje Juan Pablo Boz, Dyrektor ds. Marketingu w Nice, posiadający duże międzynarodowe doświadczenie w sektorze smart home, który niedawno dołączył do firmy.

Yubii Home jest pierwszą centralą w palecie rozwiązań oferowanych przez Nice łączącą technologie FIBARO, Nice, a wkrótce także elero. Dzięki kompatybilności z protokołami Z-Wave® i WiFiTM centrala pozwala na otwartą integrację z ponad 3000 urządzeń innych marek.

Yubii Home umożliwia użytkownikom zarządzanie całym inteligentnym domem przy pomocy m.in. aplikacji mobilnych, pilotów oraz asystentów głosowych Amazon Alexa, Asystenta Google i Siri: obsługa przy użyciu rąk nie jest już konieczna, a zdalne zarządzanie wszystkimi inteligentnymi urządzeniami pozwala użytkownikom być w domu, nawet w momencie, w którym się w nim nie znajdują.

"Naszym celem - podsumowuje Krużyński - jest rozwiązanie dostosowane do stylu życia klienta, pozwalające mu tworzyć spersonalizowane scenariusze inteligentnej, przyjaznej i wygodnej przestrzeni życiowej dla całej rodziny od świtu do nocy".

Przysłanianie okien o poranku, wyłączanie systemu bezpieczeństwa, wpuszczanie słońca do sypialni dzięki automatycznie otwierającym się roletom, otwieranie bramy garażowej, aby wypuścić psa, włączanie ogrzewania lub chłodzenia, aby zastać w domu idealną temperaturę po powrocie z pracy, czy chociażby sprawdzanie kamer, gdy nie ma nas na weekend, nie będzie już marzeniem, ale standardem Twojego życia w domu.O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony. www.nice.pl

O FIBARO

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce - zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią grupy Nice. Dzięki otwartości i kreatywności pracowników FIBARO, tworzymy łatwe w użyciu i niezawodne urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które ułatwiają życie ludzi, dbając o ich codzienny spokój i wygodę. www.fibaro.com

Nice

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje, łączność cyfrową i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier" i misja „ułatwiaj codzienne czynności" koncentruje się na ludziach, zaskakując ich zarządzaniem automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Nice docenia wartość zrównoważonego rozwoju, dostarczając rozwiązania optymalizujące zarządzanie oświetleniem naturalnym i ciepłem, a także systemy fotowoltaiczne. www.niceforyou.com

źródło: Nice