PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-07-29
Nice ogłasza plan transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju we współpracy z eAmbiente Group
Nice - włoski międzynarodowy koncern - ogłosił zmianę paradygmatu biznesowego ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nice - włoski międzynarodowy koncern z sektora Home Automation, Home Security i Smart Home ogłosił zmianę paradygmatu biznesowego, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego, w którym dbałość o środowisko i społeczeństwo, a także stałe dążenie do innowacji skutkuje zrównoważonym rozwojem firmy.

Nice ogłosiło, że nową ścieżkę zrównoważonego rozwoju tworzyć będzie na poziomie globalnym we współpracy z włoską firmą konsultingową eAmbiente, specjalizującą się w rozwiązaniach technicznych i zarządczych, które są zrównoważone z punktu widzenia środowiskowego, społecznego i finansowego.

Nice wierzy, że dzięki innowacyjności, która od zawsze była siłą napędową firmy, praktykowanie zrównoważonych działań oznacza zarządzanie rozwojem w inny i bardziej efektywny sposób. Swoimi działaniami i wyborami Nice chce dawać przykład na tej szlachetnej ścieżce, stając się swoistym influencerem dla wszystkich interesariuszy swojego łańcucha dostaw.

Pierwszym krokiem w 2021 roku będzie pomiar śladu węglowego, czyli emisji gazów cieplarnianych generowanych przez działalność produkcyjną firmy, wyrażonych w tonach ekwiwalentu CO2. Na tej podstawie procesy i produkty Nice zostaną ocenione w celu zmniejszenia ich negatywnego wpływu na zdrowie, wodę, atmosferę i glebę.

Ostatecznym celem jest zlikwidowanie lub znaczne ograniczenie emisji CO2, zgodnie z normami klimatycznymi określonymi przez ONZ w Porozumieniu Paryskim.

Jednocześnie zostanie opracowany Raport Zrównoważonego Rozwoju - kompleksowa analiza i raportowanie wpływu działalności Nice na terytorium i środowisko, na poziomie globalnym, który będzie służył jako wskazówka do zdefiniowania zrównoważonej strategii firmy.


„Dla Nice zrównoważony rozwój i strategia biznesowa to zintegrowane elementy, napędzane poczuciem odpowiedzialności za każdego człowieka, ochronę środowiska i wzmacnianie lokalnych społeczności" - mówi Marco Bianchet, Globalny Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Nice, który kierował projektem. „Już od pewnego czasu wdrażamy działania w tym kierunku, ale od teraz chcemy zająć się zrównoważonym rozwojem na poziomie korporacyjnym w bardziej organiczny i ustrukturyzowany sposób. Naszym celem jest wykorzystanie innowacyjnych technologii Nice tak, aby zmienić sposób, w jaki prowadzimy działalność, rozwijamy się i wytwarzamy nasze produkty i rozwiązania, aby stać się zrównoważonym liderem w dziedzinie inteligentnego domu, automatyki domowej i bezpieczeństwa".

Aby umożliwić realizację tego ambitnego projektu, konieczne będzie wskazanie jego ambasadorów w firmie i jak najszybsze powołanie komitetu ds. zrównoważonego rozwoju, który będzie odpowiedzialny za kierownictwo strategiczne, a także stworzenie międzynarodowego, interdyscyplinarnego zespołu o większej odpowiedzialności operacyjnej. Zespoły te szczegółowo określą wizję, misję i cele poprawy wyników firmy i na tej podstawie podejmą najskuteczniejsze działania z punktu widzenia środowiskowego, finansowego i społecznego, ustalając ramy czasowe i parametry oceny.

„Program zrównoważonej transformacji będzie musiał przeniknąć do postaw naszej firmy i całego naszego łańcucha dostaw: jest to fundamentalna transformacja kulturowa, która wpłynie na grupę Nice na poziomie międzynarodowym. Każdy nasz zakład będzie w to zaangażowany. Jest to ambitne, ale piękne wyzwanie, które mamy nadzieję, zainspiruje do tego samego innych" - mówi Roberto Griffa, CEO Nice i główny promotor projektu.

„Innowacyjne umiejętności firmy Nice pozwolą jej zintegrować się z naszymi doświadczeniami z zakresu techniki i środowiska w celu opracowania globalnego planu zrównoważonego rozwoju. Nasza współpraca ma wnieść poważny wkład w zmniejszenie negatywnego wpływu na klimat. Będziemy pracować nad wspólnym celem, który ma fundamentalne znaczenie, zarówno społeczne, jak i etyczne, integrując umysły i wprowadzając innowacje do ścieżki zrównoważonego rozwoju firmy" - powiedziała Gabriella Chiellino, założycielka i Prezes eAmbiente.


O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony. www.nice.pl

Nice

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje, łączność cyfrową i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier" i misja „ułatwiaj codzienne czynności" koncentruje się na ludziach, zaskakując ich zarządzaniem automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Nice docenia wartość zrównoważonego rozwoju, dostarczając rozwiązania optymalizujące zarządzanie oświetleniem naturalnym i ciepłem, a także systemy fotowoltaiczne. www.niceforyou.com

źródło: Nice