PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-08-24
Zabawa trendami – Trawertyn MX firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
Linia Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych Trawertyn doskonale wpisuje się w bieżące tendencje architektoniczne.

PLAST-MET
ul. Milicka 34
55-100 Trzebnica

tel. 71 312 07 93
fax 71 387 08 30
biuro@plast-met.pl
www.plast-met.pl

» więcej o firmie

Linia Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych Trawertyn doskonale wpisuje się w bieżące tendencje architektoniczne. Ułożone poziomo, płaskie, szerokie poprzeczki to jeden z najbardziej pożądanych obecnie wzorów. Minimalizm nie musi jednak oznaczać nudy. Dla wszystkich, którzy chcą się wyróżnić, pozostając jednocześnie w zgodzie z aktualną modą, projektanci firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe stworzyli specjalną wersję tego popularnego modelu - Trawertyn MX.

Ogrodzenia poziome to jeden z najwyraźniejszych trendów w aranżacji przestrzeni, który utrzymuje się na topie już od pewnego czasu. Szturmem zdobyły serca projektantów i inwestorów ceniących sobie nowoczesną stylistykę i minimalizm w architekturze. Przełamały schemat tradycyjnych, pionowo ustawionych sztachet i fantazyjnie wygiętych, ozdobnych prętów. Najlepiej prezentują się w otoczeniu budynków, w których również dominują poziome linie. Często przybierają formę płaskich, szerokich poprzeczek zamkniętych w metalowej ramie. Wydawać by się mogło, że w tej formule trudno o coś oryginalnego. Nic bardziej mylnego! Jeśli ktoś chce wyróżnić się na tle sąsiednich posesji i przykuć wzrok nieszablonowym wzorem, może sięgnąć po model Trawertyn MX 200/P-25 firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Regularny układ stalowych blach o wysokości 200 mm, charakterystyczny dla kolekcji Trawertyn, został w tym przypadku urozmaicony. Jedną z poprzeczek zastąpiono trzema wąskimi kształtownikami o wysokości 40 mm. Powstał w ten sposób ażurowy „przerywnik", który dynamizuje całość i dodaje ogrodzeniu lekkości.


Kompromis między intymnością  a otwarciem na otoczenie

Tak drobna zmiana ma istotne konsekwencje w odbiorze ogrodzenia i przestrzeni, którą wydziela. W pozostałych wariantach modelu Trawertyn pojawiają się jedynie niewielkie prześwity lub w ogóle ich nie ma. Wzór Trawertyn MX 200/P-25 natomiast daje większy wgląd do wnętrza posesji. Szerokie panele dzieli 10 mm odstępu, ale pomiędzy wąskimi kształtownikami stworzono już większe, 25-milimetrowe przerwy. To sprawia, że przegroda staje bardziej przezierna, ale jednocześnie nadal zapewnia  mieszkańcom poczucie prywatności.

Taki układ elementów ma też swoje praktyczne walory. Umieszczony w górnej części ażurowy fragment zdobi ogrodzenie i czyni je przyjaźniejszym w odbiorze. Zagęszczenie profili w dolnej części zwiększa bezpieczeństwo bawiących się na podwórku dzieci. Nie ma bowiem ryzyka utknięcia między elementami ogrodzenia, a wspinanie jest utrudnione. Przez taką przegrodę nie przecisną się także niewielkie zwierzęta domowe.  

Wzór Trawertyn MX 200/P-25 jest dostępny na wszystkich elementach systemu: przęsłach, furtce oraz bramie dwuskrzydłowej i przesuwnej. Kolekcja ta to kompleksowy zestaw, który pozwala stworzyć eleganckie i trwałe ogrodzenie dostosowane do potrzeb inwestora. Można je uzupełnić o takie elementy dodatkowe jak ogrodzeniowe lampy LED czy nowoczesny moduł Centerbox z wideodomofonem, automatyką, zasilaniem, a nawet skrzynką na listy w jednej obudowie.


  Maksymalna dostępna szerokość Minimalna standardowa szerokość
Przęsło proste (typ P) 2500 mm 2000 mm
Brama dwuskrzydłowa 5500 mm 3000 mm
Brama przesuwna TOP (lewostronna lub prawostronna) 6000 mm 3000 mm
Furtka Standardowa szerokość: 1100 mm

źródło: Plast-Met