PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-04-28
Nowe instalacje systemów parkingowych Nice w Polsce
Systemy parkingowe to idealne rozwiązanie dla kontroli przejazdu i zarządzania dowolnej wielkości powierzchniami parkingowymi.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Wśród wielu produktów oferowanych przez firmę Nice - globalnego lidera w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, znajdują się systemy parkingowe cieszące się dużą popularnością w Polsce. Jest to niezwykle ważne rozwiązanie w dzisiejszych czasach - gdy samochodów jest coraz więcej, a miejsc parkingowych nie przybywa.

Systemy parkingowe to idealne rozwiązanie dla kontroli przejazdu i zarządzania dowolnej wielkości powierzchniami parkingowymi. Nice proponuje urządzenia innowacyjne, technologicznie zaawansowane i wielofunkcyjne w nowoczesnym designie wraz z oprogramowaniem i przejrzystym interfejsem dającym możliwość indywidualnej konfiguracji.

Według danych ze sprzedaży Nice Polska - w ciągu ostatniego półrocza liczba realizacji zwiększyła się w porównaniu do lat ubiegłych o ponad 350%. Z 4-5 parkingów instalowanych co roku, liczba realizacji wzrosła obecnie do ponad 20.

Oto kilka wybranych realizacji z ostatnich miesięcy:

  • Hotel Mercure Białystok
  • Ośrodek Wypoczynkowy Pod Szczelińcem
  • Base Camp Wrocław
  • Parking przy autostradzie A4 pod Bolesławcem
  • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
  • Oddział PKO i ZUS Proszowice
  • Sun Logistics Park Stara Iwiczna
  • Oddział ZUS Pruszków
  • BaseCamp Katowice

Doświadczenie Nice pokazuje, że systemy parkingowe pozwalają na osiągnięcie dodatkowych przychodów lub zwiększenie obecnych. Uszczelnienie parkingu za pomocą automatycznych urządzeń systemu parkingowego pozwala na zaawansowaną kontrolę ruchu kołowego w zarządzanym obiekcie. System parkingowy może być zastosowany zarówno na obiektach komercyjnych, użyteczności publicznej, jak również na parkingach prywatnych i biurowych.

Działanie Systemu Parkingowego nadzoruje centralny serwer. Funkcje poszczególnych urządzeń w systemie są kontrolowane przez system operacyjny Windows, co gwarantuje łatwość obsługi i konfiguracji dla użytkowników oraz większą stabilność funkcjonowania systemu. Na serwerze generowane są wszystkie dane dotyczące poprawności pracy systemu, ilości wpuszczonych pojazdów, itp. Oprogramowanie to daje możliwość tworzenia raportów, np.: zdarzeń, zmiany czy awarii.


Realizacja: BaseCamp Katowice

Urządzenia systemu parkingowego NicePark mogą być wykonane zarówno ze stali nierdzewnej, jak i ze stali ocynkowanej, lakierowanej proszkowo. Takie wykonanie obudów zapewnia odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Modułowość poszczególnych elementów systemu parkingowego pozwala na dostosowanie funkcjonalności do potrzeb klienta.


Realizacja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski - Warszawa

System NicePark może składać się z następujących elementów:

- Kasa automatyczna APS NP - urządzenie przeznaczone do bezobsługowego pobierania opłat parkingowych,

- Terminal wjazdowy TERM - IN BASIC - urządzenie przeznaczone do bezobsługowego wjazdu na parking, poprzez wydanie biletu z kodem kreskowym lub akceptację zbliżeniowej karty abonamentowej,

- Terminal wyjazdowy TERM - OUT BASIC - urządzenie przeznaczone do bezobsługowego wyjazdu z parkingu, przy pomocy skanu biletu z kodem kreskowym lub za pomocą akceptacji zbliżeniowej karty abonamentowej.


Realizacja: PHU Jantart Gliwice

Bogata lista wyposażenia dodatkowego systemu parkingowego NicePark pozwala na dopasowanie go do potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Wśród proponowanych urządzeń znajdują się m.in.:

- Moduł dalekiego zasięgu pozwalający na wjazd oraz wyjazd z parkingu przy pomocy kart lub tagów dalekiego zasięgu. Dzięki temu modułowi kierowca nie musi otwierać okna, wystarczy posiadać w pojeździe kartę lub naklejony tag na szybie.

- Moduł rozpoznawania tablic rejestracyjnych, odczytujący tablice rejestracyjne na wjeździe i wyjeździe z parkingu. Moduł pozwala na rejestrację wjeżdżających pojazdów w systemie. W przypadku systemów biletowych dopisuje do biletu numer rejestracyjny.

- Moduł interkomów do systemu parkingowego umożliwiający komunikację głosową z obsługą parkingu. W interkom mogą być wyposażone zarówno terminale przejazdowe, jak i kasy automatyczne.

- Serwer systemu parkingowego wraz z oprogramowaniem do zarządzania i monitorowania urządzeń. Parametry komputera zależą od wielkości systemu parkingowego i zawsze dobierane są indywidualnie.


Realizacja: Galeria Wiatraczna - Warszawa

Najnowsze realizacje systemów parkingowych NicePark znajdują się na stronie: https://www.nice.pl/kategoria-realizacje/systemy-parkingowe