PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-10-11
System Parkingowy NicePark w kompleksie hotelowym Arłamów
System parkingowy NicePark działa w oparciu o technologię biletu z kodem kreskowym. Przy wjeździe na obszar parkingu zainstalowany jest ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nice - globalny, wiodący dostawca rozwiązań Home & Building management and Security zrealizował kompleksową instalację systemów parkingowych w słynnym kompleksie hotelowym Arłamów.

Arłamów to 4-gwiazdkowy hotel z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym, centrum  konferencyjnym oraz SPA położony na szczycie wzgórza w malowniczych polskich Bieszczadach.

System parkingowy NicePark działa w oparciu o technologię biletu z kodem kreskowym. Przy wjeździe na obszar parkingu zainstalowany jest Terminal wjazdowy NicePark BASIC wydający bilety dla klientów oraz czytnik kart pracowniczych. Urządzenia współpracują ze szlabanami wjazdowymi Nice M-Bar (M5BARGR1), które otworzą się, jeżeli kierowca pobierze bilet lub przyłoży kartę. Dzięki zastosowaniu w nawierzchni jezdni odpowiednio zlokalizowanych pętli indukcyjnych urządzenie wyda bilet tylko wtedy, gdy będzie stał przy nim pojazd. Po wjechaniu na parking szlaban zamknie się automatycznie zaraz za pojazdem. Natomiast wyjazd z parkingu odbywa się na podstawie biletu lub karty opłaconej w kasie automatycznej NicePark BASIC lub w terminalach wyjazdowych. Urządzenia umożliwiają płatność gotówkową, jak również bezgotówkową - BLIK/Apple Pay/Google Pay.

System daje możliwość stosowania zróżnicowanych taryf oraz umożliwia nieodpłatny wjazd na parking pojazdów uprzywilejowanych, poprzez otwarcie szlabanu z aplikacji na jednym ze stanowisk kasowych lub poprzez moduł SOS. Działanie Systemu Parkingowego nadzoruje serwer NicePark SERV zainstalowany w pomieszczeniu BMS na obiekcie Zamawiającego. Funkcje poszczególnych urządzeń w systemie są kontrolowane przez system operacyjny Windows 10 Pro, co gwarantuje łatwość obsługi i konfiguracji dla użytkowników oraz większą stabilność funkcjonowania systemu. Na serwerze generowane są dane dotyczące poprawności pracy systemu, liczby wpuszczonych pojazdów, opłat, użytkowników abonamentowych, itp. Oprogramowanie to daje także możliwość tworzenia raportów np. zdarzeń czy finansowych.

Wszystkie urządzenia systemu są wykonane ze stali malowanej proszkowo. Fronty terminali wjazdowych i wyjazdowych zrobione są z hartowanego szkła, łącząc estetykę wykonania z trwałością - m.in. odpornością na warunki atmosferyczne i zarysowania. Przy każdorazowym otwarciu szlabanu przez obsługę, wymagane jest podanie stosownego powodu/komentarza. System odnotowuje takie zdarzenia wraz z datą i godziną wystąpienia oraz nazwą użytkownika, który je wykonał. Wygenerowany w ten sposób raport będzie dostępny w systemie na żądanie osoby uprawnionej.

System na bieżąco monitoruje liczbę pojazdów na parkingu, aby w przypadku zapełnienia automatycznie zamknąć dostęp dla nowych samochodów wjeżdżających na parking. Na wjazdach do garaży zainstalowane są kontrolery współpracujące z pętlami indukcyjnymi, których zadaniem jest zliczanie wjeżdżających i wyjeżdżających aut. Każdy parking ma określoną w aplikacji dostępną liczbę wolnych miejsc. Po osiągnięciu puli wolnych miejsc na wyświetlaczu przed wjazdem do danego parkingu napis z „WOLNY" (zielony) zmieni się na „ZAJĘTY" (czerwony).

- Instalacja systemu parkingowego w hotelu Arłamów była dla zespołu Nice Polska niemałym wyzwaniem, niełatwo było bowiem spełnić oczekiwania wymagającego i dbającego o detale Klienta. Udało się jednak stworzyć wzorowo działający system, którego zainstalowanie usprawniło funkcjonowanie hotelu - mówi Patryk Ćwierzona - Business Development Manager w firmie Nice Polska.

- Arłamów nie jest jedynym obsługiwanym przez nas hotelem. Posiadamy realizację także w innych hotelach, np.: Double Tree by Hilton, Focus Premium, Mercure, IBIS / NOVOTEL czy Sheraton. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się nowymi realizacjami z tego sektora - kontynuuje Ćwierzona.

Najnowsze realizacje systemów parkingowych NicePark znajdują się na stronie: https://www.nice.pl/kategoria-realizacje/systemy-parkingowe