PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-05-26
Wybieramy siatkę ogrodzeniową
Siatka ogrodzeniowa od wielu lat stanowi najpowszechniejszy, najbardziej uniwersalny i najtańszy sposób ogradzania terenów.

BETAFENCE Sp. z o.o.
ul. Dębowa 4
47-246 Kotlarnia

tel. 77 406 22 00
fax 77 482 50 00
info.poland@betafence.com
www.ogradzamy.pl

» więcej o firmie
Jednak kiedy dochodzi do decyzji jaką siatkę wybrać na własną posesję często powstaje dylemat. Pleciona czy zgrzewana? Z jakiego drutu? W powłoce PVC czy do malowania? Jaki słupek, jaka grubość i jakie akcesoria...?

Wybór będzie prostszy jeśli poznamy różne rodzaje siatek. Awa Kubisz z firmy Betafence – producenta systemów ogrodzeniowych, pomoże nam w decyzji.
– W Betafence produkujemy zarówno tradycyjną tzw. „plecionkę” typu Resitor, jak również nowoczesną siatkę zgrzewaną typu Pantanet.


Siatki Pantanet doskonale wtapiają się w otoczenie wokół posesji

Zacznijmy od podobieństw
Drut, z którego powstają obydwa rodzaje siatek, jest ocynkowany w otulinie PVC. Dzięki powleczeniu siatka ma większą trwałość, gdyż warstwa PVC chroni powierzchnię ocynkowaną przed działaniem czynników atmosferycznych. Powłoka jest także odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu ogrodzenie przez długie lata zachowuje niezmieniony kolor. – Dawniej siatka dostępna była tylko w jednej barwie i dość regularnie musiała być ponownie malowana – mówi Awa Kubisz z Betafence – obecnie możemy wybierać nie tylko różne kolory powłoki, ale również przez wiele lat nie dokonywać żadnych renowacji czy odświeżania koloru. Obydwie siatki są pakowane w rolki i montuje się je na słupach okrągłych lub profilowanych. W obydwu przypadkach właściciel posesji może montować siatkę na fundamencie.


Pleciona siatka Resitor nie ulega odkształceniom
dzięki wzmocnieniu drutami naciągowymi


Potem już tylko różnice
Pierwszą różnicą widoczną gołym okiem jest budowa siatki. Resitor jest siatką plecioną i tworzy oczka w kształcie rombów. Podczas montażu siatkę trzeba naciągać, a następnie wzmocnić górę, dół i środek dodatkowymi poziomymi drutami naciągowymi (które zabezpieczą ją przed wyginaniem i odkształcaniem). Siatka typu Pantanet jest natomiast zgrzewana z pionowo i poziomo ułożonych drutów, które tworzą kwadratowe i prostokątne oczka. Każde oczko posiada dodatkowo karbowanie, co dodaje siatce sztywności i wytrzymałości znacznie wyższej niż w przypadku plecionki. Prostszy jest również montaż siatki Pantanet, której nie trzeba mocno naciągać ani dodatkowo wzmacniać. Wystarczy rozwinąć rolkę, ustawić wzdłuż słupów i mocować ją przy pomocy klipsów stalowych. Jedynymi dodatkowymi akcesoriami są kleszcze do zaciskania klipsów oraz grzebień do pogłębiania karbowań w siatce, by wyglądała naprawdę elegancko. Siatka Resitor wymaga natomiast wielu akcesoriów (druty naciągowe i wiązałkowe, obejmy, napinacze, przelotki) oraz pewnego doświadczenia w montażu. Od kiedy wprowadziliśmy na rynek siatki zgrzewane, pojawiło się również nowe myślenie o funkcji jaką spełnia ogrodzenie - mówi Awa Kubisz z Betafence - Podstawowym wyznacznikiem przestała być konieczność odgrodzenia się, zabezpieczenia swojej własności. Pojawił się również walor estetyczny – wtopienie w krajobraz zabudowy czy ogrodu lub wręcz odwrotnie – podkreślenie stylu domu poprzez rodzaj zastosowanego ogrodzenia. Te wszystkie cechy posiadają siatki Pantanet. Mogą wpływać na poczucie bezpieczeństwa – sztywna i o małych oczkach linia Pantanet Protect; mogą podkreślać nowoczesność i elegancję posiadłości – Pantanet Family w modnym kolorze antracytu metalizowanego; potrafią też dodać uroku naszym ogrodom – linia Pantanet Garden.


Siatki linii Pantanet podkreślają elegancję każdej posiadłości

Siatki górą!
Siatki to ciągle jeden z najpopularniejszych sposobów ogradzania posesji i ogrodów. Sprawmy jednak, by stały się również wyrazicielami naszych upodobań i cech charakteru. Pokażmy – dzięki wydawałoby się zwykłej siatce – jak w łatwy i samodzielny sposób potrafimy kształtować przestrzeń wokół nas.

informacja na podstawie materiałów: Betafence