PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-07-06
Nowy siłownik do bram skrzydłowych - HYKE
Od czerwca tego roku w bogatej ofercie Nice pojawiły się nowe, bardzo ciekawe technicznie siłowniki do bram skrzydłowych - HYKE.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie
Charakteryzują się całkowicie nową konstrukcją. Pod względem rozwiązań mechanicznych, kształtu i sposobu przeniesienia napędu na skrzydło bramy przypominają znane od lat siłowniki POP, choć są od nich większe i masywniejsze. Ramię łamane, składające się z części prostej i wygiętej, tym razem ma regulowaną długość, co umożliwia (po jego skróceniu) zabudowę siłownika w ciasnym narożu posesji. Minimalny, graniczny wymiar, liczony od płaszczyzny symetrii siłownika, do ogrodzenia lub ściany wynosi 300 mm. Przekładnia siłownika to 3 stopnie przełożenia. Na pierwszym mamy przekładnię ślimakową, na drugim parę kół zębatych o zębach prostych, a na wyjściu napędu – przekładnię satelitarną. W sumie otrzymujemy ogromny wyjściowy moment obrotowy – aż 500 Nm!

Centrala sterująca, zabudowana w jednym z siłowników, to dobrze już znana naszym Partnerom centrala MC824H – nowa elektronika sterująca, wykonana w technologii BlueBus, przeznaczona do nadzorowania pracy jednego, lub dwóch siłowników z silnikami 24V, z enkoderem. W tym przypadku, ponieważ elektronika wbudowana w jeden z siłowników HYKE jest optymalizowana do współpracy właśnie z tymi napędami, producent nadał jej nazwę HKA1. Oprócz wszelkich możliwości i udogodnień, jakie niesie dla instalatora i użytkownika technologia BlueBus, centrala HKA1 jest też kompatybilna z systemem OPERA oraz SOLEMYO.

informacja na podstawie materiałów: NICE