PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-12-13
Moc dla wymagających - Siłowniki Hyke firmy Nice do bram skrzydłowych
Szybko i płynnie otwierająca się brama, umożliwiająca nam wygodny wjazd na posesję, to marzenie niejednego z nas.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie
Automatyczne otwieranie dużych i ciężkich bram może być sporym wyzwaniem, szczególnie, gdy konstrukcja ogrodzenia wyklucza użycie tradycyjnych rozwiązań. Siłowniki Hyke firmy Nice, będące połączeniem innowacyjnej budowy z dużą mocą, pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy, będąc doskonałą alternatywą dla dużych, trudnych w montażu napędów.

Szybko i płynnie otwierająca się brama, umożliwiająca nam wygodny wjazd na posesję, to marzenie niejednego z nas. Niestety, w wielu przypadkach masa i rozmiar skrzydła, czy też znaczna odległość pomiędzy mocowaniem bramy a krawędzią słupka, mocno ograniczają wybór możliwych do zastosowania napędów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, firma Nice wprowadziła na rynek Hyke - siłowniki dysponujące wystarczającą mocą by otworzyć nawet dużą i masywną bramę, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów.

Ramię w ramię z technologią
Hyke firmy Nice jest siłownikiem elektromechanicznym z łamanym ramieniem, który powstał z myślą o dużych bramach skrzydłowych. Nowa, innowacyjna konstrukcja przeniesienia napędu posiada mechanizm aż o trzech stopniach przełożenia, dzięki czemu dysponuje wręcz imponującym momentem obrotowym wynoszącym 500 Nm i to przy zasilaniu 24V! Tak wysoka moc przekłada się na możliwość bezproblemowego otwarcia bram o skrzydłach do 330 kg i długości do 3,5 metra. Dodatkowo, gwarantuje to również dużą prędkość działania, która wynosi od 2,0 do 2,25 obr./min. Co więcej, mimo wysokiej mocy urządzenia producentowi udało się zachować zwartą i kompaktową obudowę. Dzięki temu Hyke są proste w montażu. Regulowana długość ramienia pozwala na łatwe umieszczenie siłownika nawet w ciasnym narożu posesji a specjalny kształt uchwytu umożliwia obsługę bramy, zamocowanej w odległości nawet do 40 cm od powierzchni słupka, na której znajduje się siłownik.


Zwarta i przemyślana konstrukcja siłownika Hyke
to nie tylko duża moc ale i wygoda montażu
fot. Nice


By uniknąć problemów związanych z otwarciem bramy w momencie zaniku zasilania, siłowniki Hyke posiadają łatwy mechanizm odblokowania awaryjnego, który zabezpieczony jest zamkiem z wkładką patentową. Dzięki temu nie tylko mamy gwarancję, że będziemy w stanie otworzyć bramę bez względu na warunki ale również, że nie będzie mógł tego uczynić ktoś nieuprawniony.

Bluebus - niebieska wszechstronność
Hyke to nie tylko doskonałe parametry techniczne. Dzięki całej gamie urządzeń dodatkowych istnieje możliwość znacznego podniesienia funkcjonalności systemu, czego przykładem mogą być lampy sygnalizacyjne, fotokomórki, systemy sterujące, dodatkowe akumulatory czy w końcu zestaw zasilania oparty na technologii solarnej. Optymalnie działający system automatyki do bramy wjazdowej to nie tylko siłowniki i akcesoria. Równie ważny jest odpowiedni system kontroli i sterowania, tworzący z pojedynczych elementów sprawnie działającą całość.


Akumulator oraz zestaw zasilania słonecznego, pozwolą nam
korzystać z automatycznego otwierania bramy nawet wtedy,
gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu,lub gdy w ogóle
nie ma możliwości podłączenia zasilania z sieci
fot. Nice

W przypadku Hyke odpowiada za to zintegrowana centrala HKA1 pozwalająca na regulację trybu pracy oraz czasu otwierania bramy. Dodatkowo, posiada ona również tryb autoprogramowania, w którym zapamiętywane są krańcowe położenia bramy, co w znacznie upraszcza i przyspiesza proces konfiguracji. Centrala została też wyposażona w rewolucyjny system podłączania akcesoriów dodatkowych - Bluebus. Poprzez wykorzystanie technologii kojarzonych do tej pory przede wszystkim z lotnictwem czy przemysłem samochodowym, konstruktorom firmy Nice udało się znacznie uprościć cały proces montażu systemu. Dzięki temu instalacja elektryczna jest znacznie mniej skomplikowana oraz wyeliminowane zostało ryzyko uszkodzenia urządzenia przez odwrotne podłączenie przewodów. Siłowniki Hyke firmy Nice są doskonałym przykładem na to, że stosunkowo niewielka obudowa może kryć w sobie siłę i szybkość działania, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty montażu i obsługi. Dodatkowo, szeroka gama kompatybilnych akcesoriów sprawia, że na bazie siłowników Hyke możemy zaprojektować system otwierania bramy, który doskonale wpasuje się w nasze potrzeby.

Siłownik HK7024 z ramieniem łamanym, z wbudowaną centralą, silnik 24V
- cena brutto 2583,00 zł

Siłownik HK7224 z ramieniem łamanym, silnik 24V
- cena brutto 1599,00 zł


Zdjęcie główne:
Siłownik Hyke firmy Nice
fot. Nice

informacja na podstawie materiałów: NICE