PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-12-21
Automatyka do bram, czyli sposób jak zostawić zimę za drzwiami
Istotną rzeczą podczas wyboru napędu, szczególnie w przypadku bram skrzydłowych, jest miejsce, w którym będziemy go montować.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie
Mróz, padający śnieg, a czasami pośniegowe błoto zalegające na ulicach i podwórkach to te aspekty zimy, z którymi większość z nas chciałaby mieć jak najmniejszą styczność. Szczególnie w momencie, gdy musimy wyjść z rozgrzanego samochodu, by otworzyć bramę i garaż. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym będziemy mogli uniknąć tego rodzaju sytuacji.

Biała, śnieżna zima, szczególnie w okolicach świąt lub w przypadku wypadu w góry ma niewątpliwie wiele uroku. Niestety, na co dzień kojarzy się ona raczej z odśnieżaniem podwórka i mrozem, na który najchętniej w ogóle byśmy nie wychodzili. Jednak o ile na odśnieżanie niewiele możemy poradzić, to już w przypadku drugiej kwestii możemy ograniczyć wystawianie się na niekorzystną aurę podczas wprowadzania i wyprowadzania samochodu z garażu. Pomoże nam w tym automatyka do drzwi garażowych i bramy wjazdowej, dzięki której otworzą się one dla nas bez konieczności wychodzenia z auta.


Siłowniki Toona firmy Nice przystosowane są do
obsługi dużych i ciężkich bram skrzydłowych
fot. Nice

Bramo otwórz się
Zanim jednak wybierzemy konkretne rozwiązanie, warto poświęcić chwilę, by przeanalizować dokładnie nasze potrzeby oraz warunki, jakie będzie musiał spełniać system automatyki. W przypadku bramy wjazdowej najważniejszą rzeczą jest oczywiście to, czy jest ona przesuwna, czy też skrzydłowa. Kolejnymi parametrami o olbrzymim znaczeniu są: waga oraz rozmiar bramy. Mają one kolosalne znaczenie przy wyborze konkretnego systemu automatyki, ponieważ zamontowanie zbyt słabego siłownika może w najlepszym wypadku znacząco wpłynąć na czas otwarcia bramy, a w najgorszym spowodować uszkodzenie wynikające ze zbytniego obciążenia napędu. Na szczęście, nawet w przypadku bardzo dużych i ciężkich bram nie będziemy mieli kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego zestawu. Przykładem może tu być siłownik Run firmy Nice, który jest przystosowany do bram przesuwnych o ciężarze aż 2,5 tony. Natomiast w przypadku bram skrzydłowych warto zwrócić uwagę na napęd Toona firmy Nice, który bez problemu poradzi sobie nawet wtedy, gdy jedno skrzydło ma aż 7 metrów lub waży 1700 kg (przy 3 m długości)! Siła uciągu, jaką dysponują oba te siłowniki gwarantuje nam bezproblemowe otwarcie bramy, nawet, gdy jest ona wyjątkowo duża i ciężka.


Siłowniki Rokit i Walky firmy Nice - niewielkie napędy do niewielkich bram
fot. Nice


Kolejną rzeczą istotną podczas wyboru konkretnego napędu, szczególnie w przypadku bram skrzydłowych, jest miejsce, w którym będziemy chcieli go zamontować. Ciasne narożniki, bądź też duża odległość bramy od powierzchni, na której planujemy instalację napędu, może stanowić nie lada wyzwanie i wymaga odpowiedniego podejścia. W takich wypadkach doskonale sprawdzi się napęd Hyke firmy Nice, który dzięki innowacyjnej konstrukcji ramienia bez problemu poradzi sobie nawet w trudnych warunkach. „Projektując napędy do bram wjazdowych staraliśmy się przeanalizować wszystkie możliwe aspekty i problemy mogące wystąpić podczas montażu siłowników. Dlatego też, w naszej ofercie można znaleźć tak wiele różnorodnych produktów - od niewielkich napędów, takich jak Walky czy Rokit, aż po Run i Toona, które są potężnymi mechanizmami dla bardzo wymagających użytkowników. Dzięki temu, firma Nice może zaoferować odpowiednie rozwiązanie dla praktycznie każdej bramy. I to bez konieczności kompromisu w tak fundamentalnych kwestiach, jak dopasowanie odpowiedniej siły uciągu, koniecznego do komfortowego i przede wszystkim bezpiecznego otwarcia bramy wjazdowej." - mówi Grzegorz Jakóbczyk, dyrektor ds. technicznych z firmy Nice.


Dzięki napędowi otwierającemu drzwi do garażu unikniemy konieczności
wysiadania z ciepłego samochodu w celu otwarcia drzwi
fot. Nice

Prosto do garażu
Gdy wybierzemy już odpowiednie rozwiązanie dla naszej bramy wjazdowej, warto również w podobny system wyposażyć sam garaż. Na szczęście tutaj wybór jest znacznie prostszy - w przypadku większości dostępnych napędów nie ma bowiem znaczenia, czy posiadane przez nas drzwi garażowe są sekcyjne górne, boczne, czy też uchylne. Siłowniki przeznaczone do ich otwarcia mogą bowiem obsłużyć każdy rodzaj drzwi, bez konieczności zwracania uwagi na to, który model pasuje do konkretnego rozwiązania. Jednak i tutaj, podobnie jak w przypadku bram wjazdowych, bardzo istotnym parametrem jest wielkość drzwi, która bezpośrednio przekłada się na ich ciężar i siłę uciągu konieczną do ich otwarcia. Na szczęście, również w tym przypadku, w ofercie firmy Nice znajdziemy cały wachlarz różnego rodzaju napędów przeznaczonych do otwierania i zamykania bram od 8 m2 (model Spin11) aż do 17 m2 (modele Spin21, SPIN40A i Spider6100). Co więcej, rozwiązania firmy Nice dla garażu i bramy wjazdowej są ze sobą w pełni kompatybilne, co znacznie ułatwia ich obsługę. „Decydując się na wyposażenie swojej bramy i garażu w system automatyki, warto w obu tych miejscach zastosować rozwiązania jednego producenta. Ma to szereg zalet, z czego chyba najistotniejszą z punktu widzenia użytkownika jest to, że obie bramy można obsłużyć przy pomocy jednego pilota. Zdalne sterowanie automatyką firmy Nice, czyli na przykład FLOR czy VERY VR pozwalają na jednoczesną obsługę bramy wjazdowej i garażowej, co znacznie upraszcza cały proces. Co więcej, dzięki dynamicznie zmiennemu kodowaniu piloty te posiadają aż 4,5 miliarda kombinacji. Dzięki temu nawet przechwycony i nagrany kod nie umożliwi złodziejowi otwarcia drzwi." - mówi Grzegorz Jakóbczyk z firmy Nice.


Jeden pilot do bramy wjazdowej i drzwi garażowych to niewątpliwa wygoda
fot. Nice

Chcąc wyposażyć garaż i bramę wjazdową w automatykę staniemy przed nie lada wyborem - olbrzymia ilość rozwiązań oraz modeli dostępnych na rynku może czasami przyprawić o ból głowy. Tym bardziej, że każdy przypadek musi być przeanalizowany indywidualne pod kątem istniejących warunków. Decydując się na jedno z bardzo bogatej oferty rozwiązań firmy Nice możemy mieć pewność, że nie tylko otrzymamy produkt wygodny oraz doskonale dopasowany do naszych potrzeb, ale również zapewniający nam bezpieczeństwo. No i oczywiście na pewno każdy doceni możliwość wjazdu bezpośrednio do garażu, szczególnie, gdy na dworze panuje typowo zimowa pogoda.

Zdjęcie główne:
Automatyka do bram i garaży to komfort, który docenimy szczególnie podczas zimy
fot. NiceFirma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE