PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-03-28
Segmentowe bramy garażowe firmy Nice – wizytówka nowoczesnego domu
Segmentowe bramy garażowe firmy Nice to kompleksowe rozwiązanie, które sprawdza się w każdym miejscu

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Podstawową funkcją bramy garażowej jest zabezpieczenie znajdującego się w garażu samochodu. Nie mniej ważna jest również ochrona pomieszczenia przed zmiennymi temperaturami, komfort  obsługi, a także wkomponowanie się w styl architektoniczny budynku. Firma Nice, mając to na uwadze, wprowadziła do swojej oferty nowość - segmentowe bramy garażowe, które łączą w sobie wygodę użytkowania, doskonałe parametry techniczne oraz bogactwo barw i dekorów.

Wielkie możliwości na małej powierzchni

Segmentowe bramy garażowe firmy Nice to kompleksowe rozwiązanie, które sprawdza się w każdym miejscu, nawet w przypadku niewielkiego garażu czy podjazdu. Brama otwiera się pionowo w górę, a jej konstrukcja umieszczona zostaje na poziomych prowadnicach podsufitowych, co znacznie oszczędza przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Dzięki temu otwierająca się brama nie zajmuje miejsca na podjeździe, a my, bez obawy o uszkodzenie auta podczas jej podnoszenia, możemy zaparkować bezpośrednio przed nią. Jest to doskonałe rozwiązanie, które w szczególności sprawdzi się na niewielkich posesjach, czy wjazdach umieszczonych tuż przy ulicy. Dodatkowo, specyfika konstrukcji i montażu bramy, daje możliwość uzyskania światła wjazdu równego szerokości otworu bramowego, co zapewnia komfortowe wprowadzenie nawet większych samochodów typu van lub SUV. Co więcej, bramy segmentowe firmy Nice dostępne są w 44 standardowych wymiarach, jak również w wersjach specjalnych, dostosowywanych na zamówienie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zakres wymiarów w tym przypadku wynosi od 2200 mm do 5000 mm szerokości oraz do 3000 mm wysokości.  Dzięki temu z łatwością dopasujemy bramę do otworu  garażowego, bez względu na jego kształt i rozmiar.


Duża ilość dostępnych rozmiarów pozwoli doskonale
dopasować bramę do konkretnego garażu
fot. Nice

Komfort i bezpieczeństwo

W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników, zarówno ręcznie, jak i automatycznie otwierane segmentowe bramy garażowe firmy Nice wyposażone zostały w funkcjonalne i wygodne rozwiązania. Ich ogromną zaletą jest izolacja termiczna, która pozwala na utrzymanie ciepła w budynku, bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę. Jest to możliwe dzięki wypełnieniu sekcji stalowych bezfreonową pianką poliuretanową o grubości 40 mm oraz uszczelnieniu bramy na całym jej obwodzie, zapewniając tym samym również doskonałą izolację akustyczną. Wszystkie bramy firmy Nice wyposażone są standardowo w sprężyny skrętne, które umożliwiają łatwą i płyną obsługę, również w przypadku bram ręcznych, a dodatkowe zabezpieczenie blokuje bramę przed niekontrolowanym opadnięciem w momencie pęknięcia sprężyny. Na nasze bezpieczeństwo wpływa również unikatowa konstrukcja segmentów bramy, która uniemożliwia przycięcie palców podczas otwierania i zamykania. Nad ochroną rzeczy pozostawionych w garażu czuwa natomiast zamek zatrzaskowy z klamką zewnętrzną, w który w standardzie wyposażone są wszystkie bramy firmy Nice otwierane ręcznie. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wejściem niepowołanych osób jest także możliwość dwustronnego ryglowania zamka. W przypadku bram sterowanych automatycznie rygiel wewnętrzny pełni funkcję zamknięcia awaryjnego, co jest bardzo istotne np. w momencie zaniku zasilania. Wszystkie bramy segmentowe firmy Nice zakupić można w wersji zautomatyzowanej, która charakteryzuje się szeregiem dodatkowych udogodnień i zabezpieczeń. Są one wyposażone w siłowniki Spin 21, Spin 22, Spin 41 lub Spin 41L, które posiadają wiele rozwiązań pozwalających na cichą i płynną pracę oraz oszczędzanie energii. Na uwagę zasługuje również niezwykle czuły amperometryczny system wykrywania przeszkody oraz funkcja zwolnienia prędkości podczas zamykania i otwierania bramy, co jest szczególnie istotne dla bezpieczeństwa przebywających w pobliżu garażu dzieci. Ogromną zaletą jest także możliwość korzystania z pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu będziemy mogli wjeżdżać, bądź wyjeżdżać z garażu bez konieczności wysiadania z samochodu. Co więcej systemy sterowania radiowego firmy Nice posiadają dynamicznie zmienne kody o ilości kombinacji dochodzącej do 18 trylionów, co czyni je praktycznie niemożliwymi do podrobienia, a nam daje gwarancję, że nikt nie powołany nie będzie mógł skopiować naszego kodu by dostać się bez naszej wiedzy do garażu.


Duża liczba różnorodnych dekorów pozwala
doskonale dopasować bramę do naszego domu
fot. Nice

Różnorodność barw i wzorów

Firma Nice zadbała również, by oferowane przez nią bramy garażowe były nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Dostępne są one w trzech wzorach, które ułatwiają dopasowanie bramy do stylistyki naszego budynku. Linia Nice Classic charakteryzuje się wąskimi przetłoczeniami poziomymi o bardzo uniwersalnym wyglądzie. Nice Premium to z kolei bramy z szerokimi przetłoczeniami poziomymi, które stanowią połączenie klasycznego i nowoczesnego wzornictwa. Z architekturą modernistycznych budynków świetnie komponować się będą natomiast bramy z serii Nice Design o gładkiej powierzchni i prostej formie. Również szeroka paleta barw i dekorów daje nam nieograniczone możliwość aranżacyjne. Wybierać możemy z 6 kolorów lub 4 oklein drewnopodobnych, barwą i wyglądem przypominających naturalne drewno. Oprócz kolorów i oklein standardowych istnieje także możliwość zamówienia bramy lakierowanej w niemal każdym kolorze z palety RAL. Do wybranej bramy dopasować można także kolor uchwytu dwustronnego oraz zamka z klamką zewnętrzną - czarny, satynowy lub stare złoto. Wszystkie modele poszycia zewnętrznego bram garażowych firmy Nice w standardzie wykonane są z gładkiej struktury blachy typu Silk, co pozwala na łatwe utrzymanie ich w nieskazitelnej czystości oraz ma znaczny wpływ na ich estetyczny wygląd.

Dane techniczne:

Materiał zewnętrzny segmentu: blacha stalowa otynkowana ogniowo i powleczona poliestrem
Wypełnienie segmentu: bezfreonowa pianka poliuretanowa o grubości 40 mm
Konstrukcja nośna: stal ocynkowana ogniowo
Wytrzymałość systemu wyważenia na sprężynach: minimum 15 tysięcy cykli

 

Bramy ręczne Nice Classic, cena netto od 2250 zł
Bramy automatyczne Nice Classic, cena netto od 2850 zł

Bramy ręczne Nice Premium, cena netto od 2400 zł
Bramy automatyczne Nice Premium, cena netto od 2970 zł

Bramy ręczne Nice Design, cena netto od 2470 zł
Bramy automatyczne Nice Design, cena netto od 3090 zł

Zdjęcie główne:
Ciche i szybkie napędy firmy Nice pozwalają sterować bramą bez wysiadania z samochodu
fot. NiceFirma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE