PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-09-14
Bramy garażowe segmentowe Nice
Nice oferuje bramy o klasycznej i ponadczasowej formie, jak również rozwiązania nawiązujące do nowoczesnej stylistyki.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Brama garażowa stanowi wizytówkę każdego domu. Trzy wzory przetłoczeń, bogata paleta kolorystyczna, wiele wariantów wymiarów standardowych oraz specjalnych sprawiają, że bramy garażowe Nice idealnie komponują się w każdym stylu architektonicznym. Dostępne zarówno w wersji ręcznej, jak i automatycznej, zapewniają wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo.

Już nie musisz wysiadać z samochodu, moknąć w deszczu czy brodzić w śniegu by wjechać do garażu. Skorzystaj z kompleksowej oferty i otwórz swoją bramę pilotem Nice! Na automatyce znamy się jak nikt inny - w tej branży jesteśmy niekwestionowanym liderem. Niezawodność, kompleksowa oferta i unikalne wzornictwo automatyki do bram Nice to cechy, za które cenią nas klienci od lat.


Segmentowe bramy garażowe Nice - zobaczysz różnicę!

  • Oszczędność
  • Estetyka
  • Bezpieczeństwo
  • Komfort bramy automatycznej w korzystnej cenie
  • Gładka struktura Silk w standardzie

OSZCZĘDNOŚĆ

Segmentowa brama garażowa Nice to kompleksowe rozwiązanie, które oprócz wysokiego komfortu użytkowania zapewni Tobie maksimum swobody już na etapie projektowania budynku. Ilość miejsca to żadne ograniczenie! Niezależnie od wielkości garażu i warunków zabudowy Nice oferuje pełną funkcjonalność i unikalne wzornictwo.


KRÓTKI PODJAZD? ŻADEN PROBLEM!

Brama segmentowa Nice to idealne rozwiązanie dla nawet najmniejszego garażu. Dzięki temu, że brama otwiera się pionowo do góry a jej konstrukcja pozostaje na górnych, poziomych prowadnicach podsufitowych możliwe jest bardzo efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz garażu. Rozwiązanie to umożliwia zaparkowanie nawet wysokiego auta tuż przy bramie. Podczas cyklu pracy brama nie zajmuje miejsca na podjeździe, co jest szczególnie użyteczne w przypadku posesji z krótkimi podjazdami lub w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego lub samochodowego. To nowoczesne rozwiązanie pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ponieważ miejsce potrzebne do zabudowy i funkcjonowania bramy jest ograniczone do minimum.


WIĘKSZE ŚWIATŁO PRZEJAZDU

Specyfika konstrukcji i montażu bramy segmentowej umożliwia efektywniejsze - w stosunku do bramy uchylnej - wykorzystanie dostępnego otworu garażowego. Zamontowana i funkcjonująca brama umożliwia uzyskanie szerokości światła wjazdu równej szerokości otworu bramowego, a bramy automatyczne ze standardowym typem prowadzenia zapewniają to nawet w przypadku wysokości.


OSZCZĘDZASZ CIEPŁO...

Izolacja termiczna bramy garażowej Nice pozwoli zatrzymać ciepło wewnątrz budynku bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Zastosowanie w bramach segmentowych Nice sekcji stalowych wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową o grubości 40 mm oraz uszczelnienie bramy na całym jej obwodzie zapewnia doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną.


Współczynnik przenikania ciepła (U) uzależniony jest od rodzaju zastosowanego panela, uszczelnień oraz wymiaru bramy. W przypadku bram Nice wynosi on:

  • dla bramy o wym. 2400 x 2125 mm współczynnik U = 1,2 W/(m2K)
  • dla bramy o wym. 5000 x 2250 mm współczynnik U = 1,1 W/(m2K)

...i ENERGIĘ

Napędy serii Spin dostępne w opcji bramy automatycznej posiadają wiele funkcji i cech umożliwiających realną oszczędność energii:

  • niski poziom pobieranej mocy
  • funkcja przechodzenia w tryb uśpienia, gdy system nie jest używany
  • wbudowane oświetlenie, wystarczające do swobodnego wyjścia z garażu po zaparkowaniu auta bez konieczności używania dodatkowych źródeł światła

DOSTOSOWANA DO TWOICH POTRZEB

Brama segmentowa Nice to produkt wygodny oraz doskonale dopasowany do Twoich potrzeb. Bez względu na kształt otworu garażowego montaż bramy jest zawsze możliwy. Rozwiązanie to daje Tobie pełną swobodę w kreowaniu wyglądu Twojego domu!

USZYTA NA KAŻDĄ MIARĘ

44 kombinacje standardowych wymiarów bram pozwalają na dopasowanie ich do większości wykonywanych otworów garażowych, zarówno pod względem szerokości, jak i wysokości. Istnieje również możliwość zamówienia bram segmentowych w wymiarach specjalnych we wszystkich kolorach i modelach poszycia zewnętrznego. Zakres dostępnych szerokości wynosi od 2200 mm do 5000 mm, natomiast wysokości w określonych przypadkach aż do 3000 mm.


ELASTYCZNY MONTAŻ

Niewygórowane wymagania instalacyjne bram garażowych Nice umożliwiają montaż w większości istniejących otworów garażowych. Przy rozwiązaniu ze standardowym typem prowadzenia do zamontowania bramy wraz z napędem elektrycznym wystarczająca wysokość nadproża to 22 cm, a w przypadku opcji nadproża obniżonego - tylko 13 cm. Niezbędna przestrzeń po bokach bramy została także maksymalnie ograniczona - wystarczająca do prawidłowego montażu szerokość węgarków bocznych to tylko 10 cm!


PROSTO DO GARAŻU - BEZ WYSIADANIA
KOMFORT BRAMY AUTOMATYCZNEJ - DLA KAŻDEGO, W STANDARDZIE 

Oferta automatycznych bram garażowych Nice jest bardzo szeroka. Swym zakresem obejmuje wszystkie dostępne modele i kolory bram, a także wszystkie wymiary zarówno standardowe, jak i specjalne, zawsze w bardzo atrakcyjnej cenie.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ W ROZSĄDNEJ CENIE

Atrakcyjność oferty Nice to nie tylko doskonała cena, która zawsze jest zdecydowanie niższa niż brama oraz automat zakupione osobno. Automatyczne bramy garażowe Nice wyposażone są standardowo w nowoczesne automaty najwyższej jakości - siłowniki Spin21, Spin22, Spin41 oraz Spin41L przy bramach wysokich.


CICHE I PŁYNNE OTWARCIE

Automatyczna brama Nice to gwarancja cichej i płynnej pracy. Siłowniki Nice wyposażone są w zbrojony pasek, którego zastosowanie w odróżnieniu od szeroko stosowanych na rynku napędów łańcuchowych gwarantuje bardzo cichą i płynną pracę.

IDEALNY WZÓR DLA TWOJEGO DOMU

Segmentowe bramy garażowe Nice to trzy wzory przetłoczeń poziomych dobrane tak, by umożliwić swobodne dostosowanie wyglądu bramy zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej architektury budynku.


Nice Classic - wąskie przetłoczenia poziome to wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie. Idealnie komponuje się zarówno z nowoczesną, jak i klasyczną architekturą domu.


Nice Premium - szerokie przetłoczenia poziome to połączenie klasycznego i nowoczesnego wzornictwa. Eleganckie pojedyncze przetłoczenie w środkowej części sekcji, zwłaszcza w okleinach drewnopodobnych, do złudzenia przypomina bramę wykonaną z litego drewna. To rozwiązanie idealnie komponujące się zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej architekturze.


Nice Design - gładka powierzchnia bez przetłoczeń poziomych zachwycająca prostotą formy i elegancją, idealnie wyglądająca w nowoczesnych budynkach.

Nice - DLA CIEBIE, DLA TWOJEGO DOMU

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

Paleta kolorów i oklein powstała w odpowiedzi na bieżące potrzeby i trendy w nowoczesnym budownictwie. Różnorodność kolorów daje nieograniczone możliwości wyboru zgodnie z koncepcją domu i jego otoczenia.

Kolory podstawowe - dwa najbardziej klasyczne kolory w atrakcyjnej cenie.

Kolory standardowe - idealnie dopasowane do aktualnych trendów kolorystycznych w klasycznym, a także nowoczesnym budownictwie.

Okleiny drewnopodobne - jedne z najbardziej poszukiwanych i najczęściej wybieranych przez klientów oklein drewnopodobnych. Bez względu na aktualne trendy w kolorystyce, bramy garażowe w kolorach przypominających barwą i wyglądem prawdziwe drewno, nigdy nie stracą na aktualności.

Kolory na zamówienie - nieograniczone możliwości dopasowania dowolnego koloru z palety RAL (z wyłączeniem kolorów perłowych, fluorescencyjnych i metalicznych) w bardzo atrakcyjnej cenie.


ELEGANCJA W STANDARDZIE

Wszystkie modele poszycia zewnętrznego bram garażowych Nice w standardzie dostępne są w wykonaniu gładkiej struktury blachy typu Silk charakteryzującej się wyjątkową elegancją i estetyką wykonania. To także istotna zaleta użytkowa pozwalająca łatwo utrzymać powierzchnię w czystości, co nie pozostaje bez wpływu na komfort codziennej eksploatacji bramy i estetycznego wyglądu budynku. To obecnie najbardziej atrakcyjna z dostępnych ofert na rynku!

ZGRANY DUET

Ręczne bramy garażowe Nice standardowo wyposażone są w uchwyt dwustronny oraz zamek z klamką zewnętrzną w kolorze czarnym. Elementy te dostępne są także w dwóch opcjonalnych kolorach: satynowanym i kolorze starego złota. Dobierz idealny odcień dla koloru Twojej bramy!

Zestawienie kolorów

Nice - ZAWSZE BEZPIECZNIE

Pilot FLOR, dzięki dynamicznie zmiennemu kodowaniu, posiada aż 4,5 miliarda kombinacji. Dzięki temu nawet przechwycony i nagrany kod nie pozwoli złodziejowi na otwarcie bramy! Droga radiowa FLOR jest kompatybilna z szeroką gamą automatyki dla domu Nice. Dzięki temu za pomocą jednego pilota masz możliwość otwarcia swojej bramy wjazdowej, jak również sterowania napędami do rolet czy markiz.

Siłowniki Nice standardowo wyposażone są w niezawodny i niezwykle czuły amperometryczny system wykrywania przeszkody oraz funkcję zwolnienia prędkości podczas zamykania i otwierania bramy. Fotokomórki czy rezystancyjna listwa bezpieczeństwa to dodatkowe zabezpieczenia bramy automatycznej, zalecane przez Nice jako gwarancja bezpiecznego i bezawaryjnego użytkowania bramy przez wiele lat.

WYBIERZ OPCJĘ NAJWYGODNIEJSZĄ DLA SIEBIE!

Ręczna brama garażowa Nice to gwarancja łatwej i płynnej obsługi. Bez względu na wymiar każda brama wyposażona jest w pakiet dwóch sprężyn skrętnych o indywidualnie dobranej charakterystyce uzależnionej od powierzchni i wagi bramy. Pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz wyposażyć swoją bramę w automat Nice.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

Segmentowe bramy garażowe Nice przeszły szereg rygorystycznych testów i badań, dzięki którym możemy znakować je europejskim znakiem bezpieczeństwa CE. Warto wiedzieć, że w świetle przepisów prawa brama wraz z automatyką traktowana jest jako maszyna. Bramy garażowe Nice przebadane zostały łącznie z napędami jako urządzenie elektromechaniczne i spełniają wymogi odpowiednich maszynowych norm europejskich. Oprócz wyjàtkowego komfortu z użytkowania bramy automatycznej otrzymujecie więc Państwo kompleksowe rozwiązanie z kompletną deklaracją zgodności z dyrektywami UE gwarantujące najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

POD KONTROLĄ

Wszystkie bramy Nice standardowo wyposażone są w sprężyny skrętne testowane na minimum 15.000 cykli (otwarcie/zamknięcie) oraz dodatkowe zabezpieczenie w przypadku pęknięcia sprężyn, które po wystąpieniu takiego zdarzenia blokuje bramę czyniąc niemożliwym jej niekontrolowane opadanie.

Dodatkowo, unikatowa konstrukcja segmentów bram uniemożliwia przycięcie palców zarówno w trakcie otwierania jak i zamykania bramy. To element zdecydowanie zwiększający bezpieczeństwo jej użytkowania. (rys. 1)


Wszystkie ręczne bramy segmentowe Nice standardowo wyposażone są w zamek z klamką zewnętrzną. Jest to zamek zatrzaskowy z wkładką z możliwością jego obsługi zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej (rys. 2). Dla dodatkowego zwiększenia zabezpieczeń bramy ręcznej możliwe jest opcjonalnie dwustronne ryglowanie zamka. W sytuacjach, gdy oprócz bramy istnieją także dodatkowe wejścia, możliwa jest rezygnacja z zamka i klamki, a rolę podstawowego zabezpieczenia przyjmuje wewnętrzny rygiel ręczny, który zapobiega otwarciu zamkniętej bramy od strony zewnętrznej. Rygiel ten pozostaje także w bramie automatycznej jako zamknięcie awaryjne. (rys. 3)

Zamek z klamką wykorzystywany jest także w bramach automatycznych Nice w sytuacji, gdy brama jest jedynym wejściem do garażu. Jego zastosowanie umożliwia zamontowanie awaryjnego wysprzęglania napędu z zewnątrz, koniecznego aby dostać się do garażu np. w przypadku braku zasilania.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE