PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-05-07
Brama garażowa na miarę Twojego domu!
Przed wyborem bramy garażowej należy się zastanowić, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie
Brama garażowa to nie tylko wizytówka domu, ale także jego ochrona. Dlatego  powinna wyróżniać się jednocześnie funkcjonalnością i estetycznym wyglądem. Odpowiedni dobór bramy zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym to gwarancja bezpieczeństwa oraz długoletniego zadowolenia mieszkańców domu.

Zakup bramy garażowej to inwestycja na lata, w związku z czym należy wybrać produkt spełniający nasze upodobania i potrzeby. Istotne są także warunki zabudowy domu oraz rodzaj sterowania. Szeroki asortyment segmentowych bram Nice pozwala na wybór najlepszego rozwiązania. Tego rodzaju brama to idealne wyjście w przypadku niewielkiego podjazdu lub garażu usytuowanego przy ulicy. Otwierana i zamykana w pionie nie zabiera cennego miejsca oraz umożliwia maksymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej garażu. W przypadku dużego podjazdu brama segmentowa prezentuje się równie elegancko oraz efektownie.

Brama w dobrym stylu

Przed wyborem bramy garażowej należy się zastanowić, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Istotny jest dobór odpowiedniego wzoru i koloru, który skomponuje się z fasadą oraz stolarką okienną i drzwiową. W zależności od elewacji budynku, rodzaju okien oraz drzwi możemy zdecydować się na bramę garażową gładką lub z przetłoczeniami - szerokimi bądź wąskimi. Ta pierwsza - Nice Design podkreśli minimalistyczne budownictwo, w którym liczy się prostota i elegancja. Powierzchnia bez przetłoczeń doskonale wkomponuje się w nowoczesną fasadę domu. Brama z wyraźnymi, szerokimi przetłoczeniami z serii Nice Premium to propozycja dla domów utrzymanych w klasycznym stylu. Wzór do złudzenia przypomina lite drewno, dzięki czemu idealnie zgra się z drewnianą stolarką lub okiennicami. Wersja z wąskimi przetłoczeniami - Nice Classic - to rozwiązanie uniwersalne, ponieważ delikatny wzór będzie dobrze współgrał z domem o nowoczesnej, jak i klasycznej architekturze. Wszystkie bramy garażowe Nice w standardzie wykonane są w gładkiej strukturze blachy typu Silk. Gwarantuje to nie tylko wyjątkową estetykę, ale także pozwala na łatwe utrzymanie powierzchni bramy w czystości.


Bogata paleta kolorów oraz oklein umożliwi dopasowanie bramy garażowej nie tylko do okien i drzwi, ale także do fasady budynku, dachu czy rynien. Kolory podstawowe i standardowe (biel, brąz, srebrny, antracyt), które odzwierciedlają najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie oraz dekory drewnopodobne (8 najpopularniejszych oklein: Złoty Dąb, Orzech, Ciemny Dąb, Dąb Bagienny, Mahoń, Winchester, Siena Rosso, Siena Noce) dają nieograniczone możliwości skomponowania bramy z domem i jego otoczeniem. Najbardziej wymagający Klienci mogą wybrać jeden z kolorów specjalnych z palety RAL, dostępnych zawsze w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. Przy tak szerokim wyborze kolorów oraz olein szczególnie ważna staje się możliwość dopasowania kolorystycznego i estetycznego występujących dodatków. Dlatego każda brama może zostać wyposażona w dwustronny uchwyt oraz zamek z klamką zewnętrzną w jednym z trzech kolorów do wyboru: czarnym, satynowanym i starego złota.

Dopracowana w każdym calu

Bez względu na warunki zabudowy, kształt czy wielkość otworu garażowego montaż bramy Nice jest zawsze możliwy. Szeroki zakres wymiarów (44 standardowe kombinacje) pozwoli na dopasowanie idealnej bramy do większości wykonywanych otworów garażowych zarówno pod względem szerokości, jak i wysokości. Istnieje także możliwość wykonania bramy w wymiarach specjalnych, z możliwością zamawiania co 10 mm. Zakres dostępnych wymiarów to w przypadku szerokości od 2000 mm do 5000 mm, wysokości natomiast od 1700 mm do 3000 mm bez względu na preferowany kolor lub model. Daje to w sumie 31.156 kombinacji i zapewnia pełną swobodę wyboru w przypadku gotowego i wykończonego otworu garażowego.

Odpowiednia izolacja termiczna zastosowana w bramach garażowych Nice  zatrzymuje ciepło wewnątrz garażu. Zapewnia to stabilna konstrukcja bram oparta na piance poliuretanowej o grubości 40 mm oraz uszczelnienie zastosowane na całym jej obwodzie. Współczynnik przenikania ciepła (U) uzależniony jest od budowy oraz wymiaru bramy. W przypadku produktów Nice wynosi on:

  • dla bramy o wym. 2400 x 2125 mm współczynnik U = 1,2 W/(m²K)
  • dla bramy o wym. 5000 x 2250 mm współczynnik U = 1,1 W/(m²K).

Konstrukcja taka zapewnia także doskonałą izolację akustyczną.

Bramy automatyczne Nice wyróżniają się cichą i płynną pracą za sprawą zastosowanych w nich siłowników serii Spin i Shel. Specjalnie opracowany napęd bram Nice pozwala na zaoszczędzenie energii ,dzięki niskiemu poziomowi pobieranej mocy, a napędy Spin posiadają dodatkowo funkcję przechodzenia w tryb uśpienia, gdy system nie jest używany. Za sprawą wbudowanego w bramę oświetlenia możemy swobodnie wyjść z garażu bez korzystania z dodatkowych źródeł światła.

Najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo

Zgodnie z potrzebami można także wybrać sterowanie ręczne bramą. Odbywa się to niezwykle lekko i płynnie, dzięki zastosowaniu dwóch sprężyn skrętnych dobranych indywidualnie do powierzchni oraz wagi bramy. Dodatkowe zabezpieczenie blokuje ją, w przypadku pęknięcia sprężyny. W każdym momencie można także wyposażyć bramę w automatykę Nice. Pilot Flor do zdalnego sterowania posiada aż 4,5 miliarda kombinacji. Dynamicznie zmienne kodowanie uniemożliwi otwarcie bramy niepożądanej osobie. Ponadto tym samym pilotem można sterować także innymi napędami w domu, np. roletami lub markizami.

O nasze bezpieczeństwo  dba również niezwykle czuły amperometryczny system wykrywania przeszkody oraz funkcja zwolnienia prędkości podczas otwierania i zamykania bramy. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci fotokomórek zapewni długoletnie i bezawaryjne użytkowanie. Unikatowa konstrukcja segmentów uniemożliwia przycięcie palców zarówno podczas otwierania, jak i zamykania. Zamek zatrzaskowy z wkładką patentową pozwala na obsługę bramy od wewnątrz i od zewnątrz. Możliwa jest także opcja dwustronnego ryglowania, co dodatkowo zwiększa ochronę garażu. To doskonałe rozwiązanie w przypadku bramy sterowanej ręcznie, a w przypadku bramy automatycznej w garażach bez dodatkowego wejścia zamek z klamką pełni funkcję otwarcia awaryjnego z zewnątrz, np. gdy zabraknie zasilania.  

Bramy ręczne Nice Classic, cena netto od 2470 zł
Bramy automatyczne Nice Classic
, cena netto od 2890 zł
Bramy ręczne Nice Premium
, cena netto od 2550 zł
Bramy automatyczne Nice Premium
, cena netto od 2990 zł
Bramy ręczne Nice Design
, cena netto od 2650 zł
Bramy automatyczne Nice Design
, cena netto od 3090 złFirma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE