PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-05-09
NiceWay – droga do komfortowego domu
Sterowanie roletami, markizami, bramami i zraszaczami trawy za pomocą jednego urządzenia to wygoda, którą zapewnić nam może najnowsza technologia.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Budując lub remontując dom dążymy to tego, aby był on jak najlepiej przystosowany do naszych potrzeb. Coraz częściej swoją wygodę powierzamy „w ręce" nowoczesnej technologii. Inteligentne systemy pozwalają, nie ruszając się z fotela, zarządzać automatyką całego budynku. Podnoszą one nie tylko komfort mieszkańców, ale także ich bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie proponuje nam między innymi firma Nice - lider w dziedzinie automatyki dla domu.

Sterowanie roletami, markizami, bramami i zraszaczami trawy za pomocą jednego urządzenia to wygoda, którą zapewnić nam może najnowsza technologia. Jednak inteligentny system oferuje nam coś więcej. NiceWay - dostępny w asortymencie Nice system zarządzania automatyką, oświetleniem oraz nawadnianiem w domu - to najwyższy komfort użytkowania. Szeroki wybór dostępnych opcji pozwoli na prostą i nieskomplikowaną instalacje, programowanie oraz korzystanie z urządzenia. Ponadto System Nice Radio Connection obniża koszty montażu i nie wymaga przewodów instalacyjnych czy elektrycznych. System radiowy można zastosować zarówno w nowo powstałych, jak również w istniejących budynkach.


- Napędy automatycznego otwierania rolet, bram czy drzwi garażowych pozwalają znacznie podnieść stopień bezpieczeństwa naszego domu, a dodatkowo podnoszą komfort i wygodę życia. Planując system sterowania roletami warto zwrócić uwagę na modele, które wyposażone zostały w tryb wakacyjny, chroniący dom podczas naszej nieobecności. Poprzez losowe zamykanie i otwieranie rolet sprawia, że osoba obserwująca budynek ma wrażenie, że stale ktoś w nim przebywa - mówi Grzegorz Jakóbczyk, dyrektor ds. technicznych z firmy Nice.

Specjalne radiowe czujniki słońca, temperatury i jasności wewnątrz pomieszczeń same automatycznie sterują roletami lub markizami. Ponadto urządzenie posiada system zapamiętujący czynności wykonywane w ostatnim tygodniu i powtarzają je w następnych. Jest to tzw. funkcja samouczenia, dzięki której nie musimy pamiętać o odsłanianiu oraz zasłanianiu rolet każdego dnia, przez co oszczędzamy również czas. System pozwala także na dostosowanie automatyki do zmian czasu wschodu i zachodu słońca poprzez wprowadzenie szerokości geograficznej. Czujnik słońca-wiatru podniesie markizy, gdy prędkość wiatru przekroczy zadany próg i opuści je, gdy nasłonecznienie wzrośnie ponad nastawiony limit. W każdej chwili system umożliwia też przejście ze sterowania automatycznego na ręczne lub odwrotnie.

Podobnie możemy, bez wysiadania z samochodu, otworzyć bramę wjazdową i garażową, które zamkną się automatycznie za nami. W przypadku pojawienia się przeszkody zamontowane systemy fotokomórek zatrzymają drzwi, chroniąc nasz samochód, zwierzęta lub bawiące się dzieci. Dzięki możliwości częściowego otworzenia drzwi garażowych lub bramy nie musimy otwierać ich do końca, ale uchylić na tyle, by przejść.

System NiceWay bazuje na grupie modułów nadajników, które mogą być umieszczone w naściennych, stolikowych lub przenośnych rodzajach uchwytów. Dostępne w ofercie Nice nadajniki są niewielkie i niezwykle łatwo się nimi posługiwać w domu czy w ogrodzie. NiceWay może być używany w garażu, salonie, kuchni, a nawet w łazience. Obudowę urządzenia można wybrać w estetycznym kolorze i dopasować ją do wnętrza domu.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE