PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-05-23
Siłowniki Nice Wingo – komfort sterowania bramą
W ofercie Nice znajdują się nowoczesne siłowniki Wingo, które dopasujemy do różnych wymiarów bram.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Brama skrzydłowa prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Bez względu na to czy zastosowano ją przy małym domku jednorodzinnym, czy efektownym obiekcie willowym, doskonale komponuje się z otoczeniem oraz jest niezwykle funkcjonalna w obsłudze. Aby użytkowanie jej było w pełni komfortowe warto zamontować sterowanie automatyczne.

Użytkownikowi zależy przede wszystkim na prostym i wygodnym rozwiązaniu, ale to nie wszystko, ponieważ automatyzując bramę zyskujemy o wiele więcej. Dzięki sterowaniu radiowemu jesteśmy w stanie otworzyć bramę pilotem bez konieczności wysiadania z samochodu. Siłowniki powoli i płynnie zaczynają i kończą ruch, zapewniając jego stabilność oraz brak hałasu. Jeśli zdarzy nam się zapomnieć o zamknięciu bramy, silnik będzie pamiętał o tym za nas, wykorzystując funkcję automatycznego zamknięcia. Dzięki wygodnej funkcji częściowego otwarcia bramy może ona służyć również jako furtka - uchylamy ją tylko na szerokość potrzebną do przejścia lub przejechania rowerem.


Siłownik idealnie dopasowany

W zależności od wymiarów skrzydeł bramy, ich ciężaru, wymiarów słupków, na których jest osadzona, a także potrzeb oraz wymagań użytkowników, w ofercie siłowników Nice Wingo znajdują się cztery modele: Wingo, Wingo L, Wingo500 i Wingo24V. Wszystkie posiadają w zestawie centralę sterującą, radioodbiornik i dwukanałowe piloty. W przypadku metalowych słupków dostępne są dwie wersje siłowników do bram o ciężarze do 200 kg - Nice Wingo (do bram o długości skrzydła do 1,8 m) oraz Nice Wingo L (bramy ze skrzydłem o długości do 3 m), które działają z centralą A400. Montaż siłowników jest bardzo łatwy, po zamontowaniu wszystkie podłączenia elektryczne mogą być wykonane od góry. O nasze bezpieczeństwo zadba system wykrywania przeszkody, który zatrzyma bramę, kiedy w obszarze jej działania pojawi się pieszy lub samochód. Sterowanie bramą ułatwi nam regulacja trybu pracy oraz czasu otwierania, dopasowując działanie bramy do naszych potrzeb.

Siłowniki Wingo5000 mogą być stosowane z bramami o długości skrzydła do 3,5 m i ciężarze do 200 kg. W odróżnieniu od poprzednich modeli posiadają one wydłużony korpus, co umożliwia ich montaż na szerokich słupkach. Siłowniki dostępne są w zestawie z centralą Mindy A60, dzięki której brama funkcjonuje płynnie i łagodnie. Pozwala ona także na częściowe otwarcie bramy oraz niezależne sterowanie poszczególnymi skrzydłami bramy. Automatyczne sprawdzenie poprawności działania fotokomórek przed uruchomieniem bramy daje nam pewność, że brama działa w odpowiedni sposób. Uniwersalny montaż umożliwia zamocowanie siłowników na klinkierowych słupkach, nawet do 22 cm głębokości osadzeni zawiasu.

Konstrukcję z wydłużonym korpusem posiada także model Nice Wingo24V, które mogą być stosowane do bram o długości skrzydła do 2 m lub 3,5 m. Dzięki zastosowaniu opatentowanego układu wewnętrznych komponentów i mniejszej ilości ruchomych części urządzenie działa niezawodnie i cicho. Siłowniki działają w zestawie z centralą MC424, którą można programować za pomocą jedynie trzech przycisków. Inteligentne kodowanie zapamiętuje położenie bramy, a diody LED sygnalizują włączone funkcje. Zaawansowana elektronika, taka jak amperometryczny system wykrywania przeszkody, programowanie czasu pauzy, częściowe otwarcie bramy czy zwolnienie podczas zamykania i łagodny start gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ponadto centrala posiada funkcję oszczędzania energii.

Komfort i bezpieczeństwo

Wszystkie modele siłowników wyposażone są w metalową nakrętkę na śrubę pociągową, wykonaną z brązu, co zapewnia trwałość i niezawodność urządzenia. W przypadku braku zasilania wygodny mechanizm pozwoli awaryjnie odblokować sterowniki, dzięki czemu bramę otworzymy ręcznie. Możemy także zamontować dodatkowe akumulatory, gwarantujące pracę przy braku zasilania. Wodoodporna obudowa ochroni mechanizm przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, działająca z siłownikami Nice Wingo, centrala posiada opcję autodiagnozy. Jeśli praca nie przebiega prawidłowo, lampa ostrzegawcza poinformuje o ewentualnym błędzie. Ponadto system BlueBus daje możliwość połączenia wszystkich urządzeń z centralą za pomocą dwóch przewodów. Dodatkowe zaopatrzenie systemu w zamek elektromagnetyczny da nam dodatkowe bezpieczeństwo poprzez zablokowanie skrzydła po jego zamknięciu.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE