PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-06-04
Brama wjazdowa na miarę Twoich potrzeb
Wygląd bramy wjazdowej jest niezwykle istotny. Jednak nawet najładniejsza brama może nie spełniać naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie
Brama wjazdowa jest wizytówką naszej posesji. Jako pierwsza rzuca się w oczy naszym gościom i przechodniom, dlatego warto aby była elegancka oraz komponowała się z otoczeniem. Estetyka to jednak nie wszystko. Wybierając bramę powinniśmy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność i wygodę obsługi.

Wygląd bramy wjazdowej jest niezwykle istotny. Jednak nawet najładniejsza brama może nie spełniać naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności. Doskonałym rozwiązaniem są  systemy automatyzacji - wygodne, komfortowe i bezpieczne. W zależności od potrzeb oraz posiadanych warunków możemy zamontować jeden z dwóch modeli bram wjazdowych:    skrzydłową bądź przesuwną. Następnie powinniśmy wybrać odpowiedni model siłownika, który pozwoli na komfortowe korzystanie z bramy, a także będzie idealnie dopasowany do jej wielkości oraz ciężaru, a także częstotliwości i sposobu jej eksploatacji.


Dla bram skrzydłowych doskonałym rozwiązaniem będą siłowniki Nice Toona. Przeznaczone są one do skrzydeł o różnych wymiarach (do 3 m, do 5 m i do 7 m). Sprawdzą się doskonale nawet przy bardzo intensywnej pracy. Nice Toona są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wykonane zostały z ograniczonej liczby ruchomych części ze stali, lekkich stopów i technopolimerów, co zapewnia bezawaryjne działanie bramy przez długie lata. Opatentowane ułożenie wewnętrznych elementów gwarantuje niezawodną oraz cichą pracę. Ewentualne usterki będą wykrywane i sygnalizowane przez mechanizm, dzięki funkcji autodiagnozy. Do bram o długości skrzydła do 2 m i wadze do 200 kg idealnym rozwiązaniem będą   siłowniki z ramieniem łamanym Nice Pop, które mogą być montowane nawet na bardzo szerokich słupkach oraz w odległości od zawiasu do krawędzi słupka do 25 cm. Montaż i mechanizm odblokowania są niezwykle proste.


Obydwa modele silników posiadają funkcję zapamiętywania ustawień i wykrywania przeszkody, co zapewnia bezpieczeństwo. Dodatkowo należy wyposażyć bramę w system fotokomórek, aby zwiększyć pewność, że mechanizm cofnie bramę w momencie, gdy na  jej drodze pojawi się osoba lub przedmiot. Ponadto siłowniki posiadają bardzo funkcjonalną opcję używania bramy jako furtki, dzięki czemu otworzy się ona na taką szerokość, aby zmieścił się w niej pieszy lub rowerzysta. Zapominalskich ucieszy z pewnością fakt, że brama zamknie się za pojazdem automatycznie.

Dla bram przesuwanych doskonałą propozycją będą nowoczesne siłowniki z serii Nice Robus. W ofercie znajdziemy silniki do bram o ciężarze do 350 kg z regulowaną prędkością aż do 20m/min oraz do bram o masie do 600 kg i 1000 kg, do pracy intensywnej. Ich zaletami jest łatwość programowania i instalacji. Zapewniają także wygodę użytkowania - posiadają funkcje zapamiętywania ustawień, automatycznego zamykania i częściowego otwarcia furtki . Bezpieczeństwo gwarantuje opcja wykrywania przeszkody oraz dodatkowo montowane fotokomórki. Ponadto siłowniki Nice Robus wyposażone są w funkcję autodiagnozy urządzeń.


Wygodę i funkcjonalność tych rozwiązań zapewniają piloty oraz systemy sterowania radiowego, dzięki którym możemy zdalnie kierować pracą bramy. Bezpieczeństwo posesji zwiększy zamontowanie na bramie zamka elektromagnetycznego. Opcjonalne jest także zainstalowanie oświetlenia podjazdu i lamp sygnalizacyjnych, które ułatwią m. in. powroty do domu po zmroku. To, co niewątpliwie zwiększa atrakcyjność automatyzacji, to niski koszt eksploatacji. Systemy kompatybilne są z zestawem zasilania słonecznego Solemyo, składającego się z panelu fotoelektrycznego i akumulatorów, które w połączeniu z niewielkim zapotrzebowaniem urządzeń Nice na energię zapewniają bezproblemowe funkcjonowanie urządzenia także w czasie dłuższych przerw w zasilaniu.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE