PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-06-21
Brama garażowa pod pełną kontrolą. Siłowniki z serii Spin marki Nice
Siłowniki Spin zapamiętują krańcowe położenie bramy w trakcie programowania, co powoduje spowolnienie ruchu tuż przed końcem.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Obsługa bramy garażowej nie musi być uciążliwa ani skomplikowana. Dzięki systemom automatyzacji nasza stanie się maksymalnie funkcjonalna i bezpieczna. Doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie siłowników Spin marki Nice.

Otwieranie i zamykanie bramy garażowej kojarzy nam się zazwyczaj z pewnym wysiłkiem. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii automatyzacji użytkowanie bramy garażowej staje się jednak łatwe i wygodne, a ponadto rozwiązanie takie pozwala na pełną kontrolę nad bramą oraz zapewnia większe bezpieczeństwo. Jeśli zależy nam na zwiększeniu funkcjonalności bramy, doskonałym rozwiązaniem będzie instalacja siłownika z rodziny Spin marki Nice.

Komfort bramy automatycznej

Rodzina siłowników Spin obejmuje trzy modele (Spin 11, 21 i Spin 40). Wyróżniają się one przede wszystkim bardzo cichą pracą i pozwalają na dopasowanie mocy oraz prędkości podnoszenia i opuszczania do naszych potrzeb. Charakteryzują się także niezwykle łatwym programowaniem, a przy tym pracują lekko i bezpiecznie. Funkcja „uśpienia" sprawia, że stają się oszczędne, a awaryjny akumulator zapewnia pracę nawet w czasie braku zasilania. Dodatkową zaletą jest zastosowanie technologii połączenia dwużyłowego BLUEBUS, ułatwiającej zintegrowanie poszczególnych elementów. Rodzina siłowników Spin wyposażona jest w funkcję autodiagnozy. Dzięki temu system sam na bieżąco wykrywa ewentualne błędy w działaniu urządzeń znajdujących się pod jego stałą kontrolą, a następnie sygnalizuje usterkę odpowiednią ilością mignięć.


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Siłowniki Spin zapamiętują krańcowe położenie bramy w trakcie programowania (autoprogramowanie), co powoduje spowolnienie ruchu tuż przed końcem, a dzięki temu płynną i bezpieczną pracę urządzenia. Wyposażone są też w amperometryczny system wykrywania przeszkody, dzięki czemu przedmiot, który znajdzie się na linii ruchu bramy nie ulegnie zniszczeniu (to samo dotyczy mechanizmu działania). System pozwala na podłączenie fotokomórek, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo, ponieważ w momencie zarejestrowania osoby lub przedmiotu znajdującego się pod bramą ruch zostaje natychmiast wstrzymany i odwrócony. Możemy więc spokojnie zostawić dzieci bawiące się w pobliżu bez obawy o ich bezpieczeństwo. Zapominalskich ucieszy z kolei to, że brama sama będzie pamiętać o zamknięciu po przejechaniu przez nią. Aby w pomieszczeniu nie gromadziły się spaliny, możemy uruchomić opcję wietrzenia. Brama garażowa otworzy się jedynie częściowo, wypuszczając ze środka zanieczyszczone powietrze. Nie musimy się także martwić, że zostaniemy zamknięci wewnątrz garażu. W przypadku wystąpienia usterki, istnieje mechanizm ręcznego odblokowania. Jeśli standardowe zabezpieczenia nadal nie są dla nas wystarczające, możemy zamontować dodatkowe zamki otwierane za pomocą karty zbliżeniowej, klawiatury kodowej lub pilota.

Wygoda sterowania radiowego

Zainstalowanie systemu sterowania radiowego oznacza, że nie będziemy musieli więcej moknąć w deszczu, aby otworzyć bramę. Możemy zrobić to zdalnie przy pomocy eleganckich i funkcjonalnych pilotów Nice. Ich działanie, w zależności od modelu, zabezpieczone jest unikalnym numerem identyfikacyjnym radioodbiornika lub niemożliwym do złamania kodem wykorzystywanym do przesyłu danych. Dodatkowo piloty są kompatybilne z centralami sterującymi całą automatyką domu, więc wykorzystamy je również do kierowania innymi urządzeniami, takimi jak rolety, markizy czy brama wjazdowa.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE