PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-23
Nowoczesne rozwiązania
Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed wyborem odpowiedniego systemu automatyki do bramy garażowej. Główne zalety i funkcje automatyki bramowej.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Niezależnie od tego, jaka brama znajduje się na wjeździe do naszego garażu, doskonałym rozwiązaniem będzie zamontowanie do niej siłowników. Dzięki nim obsługa bramy stanie się łatwa, wygodna i bezpieczna.

Pierwszym kryterium wyboru idealnych siłowników do bramy garażowej jest jej wielkość i ciężar. Szeroki wybór urządzeń pozwoli na dopasowanie systemu zgodnego z wymaganiami technicznymi bramy. W dalszej kolejności powinniśmy wybrać funkcje, dzięki którym korzystanie z bramy będzie odbywało się w sposób płynny i bezpieczny. Oznacza to przede wszystkim łagodne kończenie ruchu w trakcie otwierania oraz zamykania. Pozwala na to autoprogramowanie, w którym brama „zapamiętuje" swoje początkowe i końcowe położenie. Nowoczesne siłowniki posiadają także ręczne odblokowywanie systemu, dzięki czemu nie musimy obawiać się zatrzaśnięcia w garażu podczas przerwy w dostawie prądu. Warto zastosować również dodatkowe akumulatory, które zapewnią pracę urządzenia w czasie braku zasilania. Istotną zaletą, szczególnie pod względem ekonomicznym jest możliwość przechodzenia systemu w stan uśpienia, kiedy nie jest on używany.


Wybierając automatykę do bramy garażowej powinniśmy kierować się nie tylko jej parametrami , ale również naszą wygodą oraz bezpieczeństwem. Wśród najważniejszych cech, na które warto zwrócić uwagę są takie elementy jak rodzaj zastosowanego napędu (jak łańcuch czy pasek zbrojony), oszczędność energii czy też możliwość rozbudowy o dodatkowe opcje zwiększające zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowania. Wszystko to sprawi, że będziemy cieszyli się funkcjonalnym garażem przez wiele lat - mówi Grzegorz Jakóbczyk, Dyrektor ds. Technicznych NICE.

Obok funkcjonalności istotną zaletą automatyki jest bezpieczeństwo. Odpowiednią ochronę gwarantują systemy fotokomórek, które zatrzymają skrzydło bramy w przypadku, kiedy coś stanie na jego drodze. W chwili napotkania na przeszkodę brama zatrzymuje się i zmienia kierunek ruchu. Tym samym urządzenie nie ulega przeciążeniu, a przedmiot, który napotka - zniszczeniu. Możemy zatem być spokojni o bawiące się dzieci czy zwierzęta. Dodatkowym zabezpieczeniem jest funkcja, która sygnalizuje ewentualne usterki. Specjalne diody ostrzegawcze informują kiedy urządzenie wykryje problem w funkcjonowaniu, dzięki czemu będziemy mogli szybko go naprawić. Ponadto o nasze bezpieczeństwo zadba opcja wietrzenia, podczas której brama uchyla się wypuszczając spaliny z wnętrza garażu.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE