PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-08-02
Wygoda na co dzień. Praktyczne akcesoria do bram garażowych
Poruszająca się brama - szczególnie wieczorem lub nocą - może okazać się sporym utrudnieniem, a czasem nawet nieprzyjemnym zaskoczeniem.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Estetyczna i zapewniająca prawdziwe bezpieczeństwo - taka oczywiście powinna być dobra brama garażowa. Warto jednak pamiętać także o praktycznych akcesoriach, takich jak fotokomórka lub system kontroli dostępu. Dzięki nim korzystanie z garażu będzie wyjątkowo wygodne.

Wybierając bramę garażową, powinniśmy gruntownie przemyśleć kilka różnych aspektów - dobra brama garażowa musi zarówno gwarantować ochronę przed włamaniem, jak i być estetyczna oraz wygodna w codziennym użytkowaniu. Dokładnie rozważmy więc m. in. typ bramy, rodzaj zastosowanych siłowników, mechanizmy antywłamaniowe, a także jej stylistykę. Pamiętajmy, że brama garażowa to wybór na lata - warto, by dawała zadowolenie wszystkim mieszkańcom domu.

Kiedy jednak znajdziemy już model, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania, nie zapominajmy o przydatnych akcesoriach takich, jak lampy sygnalizacyjne, fotokomórki czy systemy kontroli dostępu. Dzięki nim codzienne korzystanie z bramy garażowej okaże się jeszcze bardziej wygodne.


Wszystko w jednym miejscu

Jeśli w naszym domu mieszka wiele osób, czasem pojawia się problem pt. „Kto zabrał pilota do bramy?". System kontroli dostępu (np. z oferty marki NICE Polska) pozwoli łatwo się go pozbyć - rozwiązanie tego typu umożliwia bowiem sterowanie automatyką za pomocą zarówno pilotów, jak i kart zbliżeniowych z przypisanym kodem, czy też klawiatury kodowej. Wystarczy tylko przypisać wybrane urządzenia do systemu kontroli dostępu, by cieszyć się pełną swobodą.

Bezpieczny podjazd

Poruszająca się brama - szczególnie wieczorem lub nocą - może okazać się sporym utrudnieniem, a czasem nawet nieprzyjemnym zaskoczeniem. Zastosowanie lampy sygnalizacyjnej (typu z Lucy lub Moonlight z oferty NICE Polska) pozwoli skutecznie rozwiązać problem. W ten sposób, zarówno my jak i osoby znajdujące się w pobliżu, zawsze będziemy wiedzieć, czy ruch bramy już się zakończył. Jednocześnie podczas wyjeżdżania z garażu będziemy  sygnalizować naszą obecność innym osobom i tym samym skłonimy do większej ostrożności.  Ponadto nowoczesne lampy sygnalizacyjne doskonale sprawdzają się także w roli podświetlenia podjazdu lub doświetlenia obszaru bramy. W zależności od modelu możemy decydować o rodzaju oświetlenia podczas ruchu urządzenia i wybrać tryb ostrzegający (lampa światłem pulsacyjnym ostrzega o pracy bramy) lub ciągłym (lampa świeci wówczas w sposób ciągły we wszystkie strony). Przy wyborze lampy diodowej WLT wyposażonej w czujnik zmierzchowy można wykorzystać jedną lub kilka lamp, jako dodatkowe podświetlenie podjazdu uruchamiane automatycznie po zapadnięciu zmroku. 

Oko bramy

Równie przydatna jak lampa sygnalizacyjna okaże się fotokomórka, pełniąca rolę „oka bramy", informującego o przeszkodach. Dzięki niej będzie mieć pewność, że nie dojdzie do żadnych uszkodzeń w razie nagłego zatrzymania samochodu np. w czasie wyjeżdżania autem z garażu. Podobnie w przypadku pojawienia się innych przeszkód na drodze bramy również możemy być spokojni - nowoczesne fotokomórki (np. linie Moon, F210 lub BF) są bardzo czułe, co sprawia, że reagują nawet na niewielkie przedmioty.

Brama działa bez zasilania

Awaria sieci elektrycznej lub inna usterka zasilania sprawia, że nasza nowoczesna brama przestaje działać? Niekoniecznie! Wystarczy, że wyposażymy ją w dedykowany akumulator (typu PS124 marki NICE, posiadający wbudowaną kartę ładowania), który magazynuje energię i zapewnia pracę siłowników bramy w każdych warunkach. Pozwoli nam to uniknąć przykrego zaskoczenia i korzystać z garażu niezależnie od sytuacji losowych. Ponadto, aby ograniczać koszta i dbać o otoczenie naturalne, możemy wykorzystać także system zasilania słonecznego. W ofercie Nice znajduje się zestaw Solemyo, służący do alternatywnego zasilania posesyjnej automatyki wjazdowej, garażowej czy też szlabanów. Zaletą tego systemu jest prosty i szybki montaż niemal w każdych warunkach, kiedy nie ma możliwości wykonania podłączenia do sieci zasilającej. W podstawowym wyposażeniu znajduje się panel fotoelektryczny oraz akumulatory. System taki jest w stanie zapewnić dostawę niezbędnej energii zasilającej siłowniki także w pochmurne dni. Zestaw doposażyć można także w zasilacz ładowania akumulatorów z sieci elektrycznej, przydatny zwłaszcza w sytuacjach długotrwałej i intensywnej pracy urządzenia. Daje to możliwość podłączenia rozładowanych akumulatorów do zasilacza i w ciągu kilku godzin doprowadzić do stanu pełnego naładowania.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE