PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-08-16
Automatyka bramy w detalach
Automatyka bramy wjazdowej to nie tylko standardowy siłownik i pilot.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Dodatkowe akcesoria znacznie poszerzają zakres jej funkcjonalności. Przyjrzyjmy się kilku z nim.

Fotokomórki i pętle indukcyjne

Wykrywanie przeszkody przez skrzydło bramy i natychmiastowe odwrócenie jego ruchu czy automatyczne zamykanie bramy za samochodem to funkcje możliwe dzięki zestawom fotokomórek (np. Nice F210) i pętli indukcyjnych, współpracujących z urządzeniami sterującymi. Dzięki fotokomórkom  mechanizm cofnie bramę w momencie, gdy na jej drodze pojawi się osoba lub przedmiot. Pętle indukcyjne wykrywają natomiast położenie pojazdów i komunikują je układom kontroli bram i szlabanów. 

Grzałka z termostatem do podgrzewania siłowników

Bardzo praktyczny w polskim klimacie „gadżet" umożliwiający normalną pracę automatyki bramowej nawet podczas siarczystych mrozów. Temperaturę, przy której grzałka zostanie automatycznie włączona można wyznaczyć samodzielnie. W przypadku grzałki z termostatem Nice TW1, próg włączania ustawić da się pomiędzy -20 stopni Celsjusza, a 0 stopni Celsjusza.


Lampy sygnalizacyjne, oświetlenie dodatkowe i semafory

Oświetlenie podjazdu i montaż lamp sygnalizacyjnych, ułatwiają m. in. powroty do domu po zmroku oraz zwiększają bezpieczeństwo eksploatacji automatyki. Lampy sygnalizacyjne (np. typu Nice Lucy bądź Nice Moonlight) instaluje się w pobliżu automatyki a ich pulsujące światło podczas manewrów bramy zwraca uwagę osób postronnych i ostrzega przed niebezpieczeństwem. Oświetlenie dodatkowe (na przykład lampa Nice WLT), sterowana z centrali siłownika, doświetla rejon bramy, ułatwiając wjazd. Nieco bardziej niecodziennym elementem oświetleniowym zintegrowanym z automatyką bramy, będą diodowe semafory sygnalizacyjne (światło czerwone, światło zielone), takie jak Nice ASFRV. Lekkie, o dużej jasności (LED), zasilane 24Vps, z możliwością zasilania sieciowego 230V - dobrze sprawdzą się, np. przy wjazdach na strzeżone parkingi. Istnieje możliwość zintegrowania ich z elektromechanicznym szlabanem (np. Nice Wil).

Zestaw zasilania słonecznego

Dzięki technologii solarnej możliwe jest zasilanie automatyki nawet tam, gdzie niedostępne jest zasilanie sieciowe. Dodatkowo - prawidłowo skonfigurowany zestaw zapewnia ciągłość zasilania nawet w pochmurne dni. Tak jest m. in. w przypadku zestawu zasilania Nice Solemyo. Jego akumulatory przechowują energię elektryczną dostarczaną przez panel słoneczny i zasilają podłączone urządzenia 24 h na dobę. Istnieje możliwość doładowania akumulatorów z sieci 230V, za pomocą zasilacza pomocniczego.


Sterowanie i system kontroli dostępu

Sterowanie automatyką bramy wyłącznie za pomocą pilota może być niekiedy kłopotliwe. Dlatego warto również zwrócić uwagę na przełączniki manualne. Najprostszym modelem będzie w tym przypadku przełącznik kluczykowy (np. Nice Moseu i Nice Mosiu), umożliwiający sterowanie funkcjami „krok po kroku", „otwiera", „zamyka", „stop". Więcej kombinacji umożliwią z kolei klawiatury kodowe: przewodowe bądź bezprzewodowe (np. klawiatura bezprzewodowa Nice MOTXS). Zwiększoną kontrolę dostępu do sterowania automatyką bramy osiągnąć można natomiast m. in. dzięki zbliżeniowemu czytnikowi kart (Nice MOMB) oraz zestawowi odpowiednio zaprogramowanych kart zbliżeniowych.Firma Nice z siedzibą w Oderzo, niedaleko Wenecji została założona w 1991 i jest jednym z największych dostawców inteligentnych, kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln Euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Odział Nice Polska istnieje od roku 1996 i tworząc sieć ponad 1000 Partnerów Handlowych na terenie całego kraju jest najsilniejszym na rynku dostawcą automatyki dla domu. W podwarszawskim Pruszkowie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, znajduje się magazyn, dział handlowy, dział serwisu, szkoleń i obsługi technicznej, dzięki czemu Klienci i Partnerzy Handlowi firmy mają gwarancję stabilności oraz natychmiastowej realizacji zleceń. W roku 2010 firma po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Rynku", co potwierdza jej czołową pozycję w branży. W swojej działalności marketingowej firma Nice aktywnie angażuje się w promocję sportu w Polsce

źródło: NICE