PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-07-17
NAKED 400 - ukryty, a wprawia w ruch…
Siłownik NAKED 400 przeznaczony jest do instalacji w słupku, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny i współpracuje z każdym rodzajem zabudowy.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Firma Nice w dalszym ciągu stawia na innowacyjne rozwiązania. W czerwcu w ofercie pojawił się zaawansowany technologicznie napęd, którego co prawda nie widać, ale widoczne są efekty jego działania. Siłownik elektromechaniczny NAKED 400 przeznaczony jest do instalacji w słupku. Dzięki temu jest on zupełnie niewidoczny i współpracuje z każdym rodzajem zabudowy.

NAKED 400 umożliwia automatyzację bram przesuwnych o ciężarze do 400 kg. Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary można go zamontować nawet wewnątrz małych metalowych słupków o przekroju wewnętrznym co najmniej 140 x 140 mm. NAKED 400 posiada wbudowaną centralę sterującą BLUEBUS oraz enkoder. Dzięki temu możliwe jest podłączenie urządzeń peryferyjnych za pomocą przewodu dwużyłowego. Nie tylko instalacja, ale także programowanie nie sprawi większych problemów. Odbywa się ono za pomocą trzech przycisków. Siłownik posiada funkcje autoprogramistyczne - zapamiętuje krańcowe położenie bramy. W trakcie jednego manewru otwarcia i zamknięcia przy wysprzęglonym siłowniku urządzenie szybko uczy się precyzyjnego ustawienia położeń krańcowych.


Siłownik Nice może pracować w każdych warunkach. NAKED wyposażony jest w czujnik temperatury, który dopasowuje się do warunków atmosferycznych, korygując również próg przeciążenia. Siła, tryb pracy, prędkość mogą być regulowane na kilku poziomach. Podobnie, jak większość siłowników Nice, NAKED charakteryzuje się zaawansowanymi funkcjami autodiagnostycznymi - za pomocą mrugnięć lampy sygnalizowana jest odpowiednia niesprawność systemu lub błąd połączeniowy. Kiedy na drodze bramy znajduje się jakakolwiek przeszkoda, siłownik zaprzestanie pracy dzięki wykorzystaniu systemowi detekcji przeszkody. Przy zastosowaniu akumulatora awaryjnego PS124 możliwa jest też praca systemu nawet w przypadku braku w dostawie energii elektrycznej. Przy dłuższej przerwie możliwe jest ręczne wysprzęglenie siłownika.


Produkty Nice można nabywać w sieci 1 500 Partnerów Handlowych Nice na terenie całej Polski. Lista Partnerów Handlowych dostępna jest na stronie internetowej www.nice.pl.Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecna na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice