PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-07-30
Metalowe ogrodzenia bez rdzy
Co zrobić, by stalowej bramy wjazdowej lub ogrodzenia posesji nie zjadła rdza?

LEGI POLSKA Sp. z o.o.
Karolina, ul. Piaskowa 15
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 758 71 82
biuro.minsk@legi-polska.pl
www.legi-polska.pl

» więcej o firmie

Lepiej oczywiście zapobiegać niż leczyć: tu pomogą technologie takie jak ocynk i malowanie proszkowe. Jeśli rdza już się pojawiła, potrzebna będzie antykorozyjna emalia. 

Emalia antykorozyjna

Przyda się, by zabezpieczyć zaatakowaną przez rdzę powierzchnię. Oczyszczamy powierzchnię z luźno przylegającej rdzy, a także olejów, smarów i pyłów. Do malowania można wykorzystać dostępne na rynku emalie, które nakłada się bezpośrednio na rdzę. Nowoczesne środki wiążą się z rdzą, jednocześnie ją dezaktywując. - Znacznie upraszcza to renowację.  Ogrodzenie malować należy w 2 lub 3 warstwach - stosownie do zaleceń producenta. Czynność tą wykonać można domowym sposobem. Bardziej zaawansowane metody ochrony metalu stosowane są głównie w nowych fabrycznie produktach. W marketach budowlanych dostępne są emalie antykorozyjne w około 20 różnych kolorach.


Cynkowanie ogniowe w fabryce Legipol w Wałbrzychu
fot. Legi Polska

Cynkowanie ogniowe

Cynkowanie ogniowe jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie metalu przed korozją. Na czym polega? ─ To proces technologiczny, w którym elementy ogrodzenia zanurzane są w roztworze cynku rozgrzanym do temperatury 450 stopni Celsjusza. Powstaje trudno rozpuszczalna powłoka antykorozyjna, bardzo dokładnie rozprowadzona na całej powierzchni. Rozgrzany cynk przenika także w strukturę materiału. Wskutek tego zwiększa się jego odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne, jak deszcz czy śnieg.

Malowanie proszkowe

W malowaniu proszkowym korzysta się z kolei z elektrostatyki. Najpierw nakłada się proszek w odpowiednio dobranym kolorze, a następnie rozgrzewa elementy do wysokiej temperatury. Gorący proszek rozpuszcza się i osiada na materiale tworząc ściśle przylegającą kolorową powłokę, dodatkowo zabezpieczającą stal. Taki sposób malowania metalowych elementów jest również ekologiczny i oszczędny. Pozwala uniknąć emitowania szkodliwych substancji i rozpuszczalników do atmosfery, a proszek który nie osiadł na materiale można dodatkowo zebrać i ponownie wykorzystać.

Zarówno ocynk jak i malowanie proszkowe, umożliwiają długotrwałą eksploatację, bez konieczności konserwowania metalu. Obydwa rodzaje zabezpieczenia antykorozyjnego nakładane są przy tym fabrycznie. - Z tego względu, o zabezpieczeniu ogrodzenia przed rdzą najlepiej jest pomyśleć już na etapie inwestycji - mówi Tomasz Fidura, dyrektor Legi Polska. - Decydując się na ocynk ogniowy, otrzymamy ogrodzenie w kolorze naturalnej stali. Malowanie proszkowe umożliwia wybór dowolnej barwy z palety RAL. Producenci oferują zwykle kilka, kilkanaście kolorów standardowych oraz możliwość wyboru innego na specjalne zamówienie klienta.



LEGI POLSKA
jest liderem na rynku ogrodzeń systemowych. Ponad 60 - letnie doświadczenie sprawia, że systemy Legi są doceniane na całym świecie. Firma oferuje ogrodzenia dla infrastruktury publicznej, obiektów przemysłowych, deweloperskich, sportowych i posesji prywatnych. W sprzedaży znajdują się także ogrodzenia agresywne dedykowane obiektom wojskowym oraz lotniskom. Produkcja ogrodzeń Legi odbywa się nowoczesnej fabryce w Wałbrzychu. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii cynkowania i malowania gwarantują produktom Legi długoletnią wytrzymałość.

  źródło: Legi Polska