PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-04
Inwestycje firmy Schweiker
Firma Schweiker Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie strefowe i rozpocznie działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

SCHWEIKER Sp. z o.o.
ul. Polna 18
55-300 Środa Śląska

tel. 71 749 43 00
fax 71 749 43 00
schweiker@schweiker.pl
www.schweiker.pl

» więcej o firmie

Inwestor zakupił działkę o powierzchni ok. 5 hektarów i planuje wybudować w podstrefie Środa Śląska halę produkcyjną o powierzchni 10 000 m2, w której będzie produkować okna, drzwi i rolety z PVC i aluminium. Schweiker Sp. z o.o. zamierza zainwestować co najmniej 25,5 miliona złotych i zatrudnić co najmniej 20 pracowników. Inwestor planuje nawiązać aktywną współpracę ze szkołami zawodowymi i technicznymi w regionie, która pozwoli wzbogacać praktyczne umiejętności uczniów.

Schweiker Sp. z o.o. należy do rodziny Schweiker. Jako jeden z trzech największych producentów i dostawców plastikowych i aluminiowych okien i drzwi w Republice Federalnej Niemiec. Zatrudnia aktualnie ponad 800 pracowników. Pierwsza firma Grupy Schweiker została założona w 1931 roku. W chwili obecnej, Schweiker posiada swoje oddziały w Polsce, Bośni-Hercegowinie i na Węgrzech. Wachlarz oferowanych produktów obejmuje drzwi i profile drzwiowe, rolety zewnętrzne, markizy, moskitiery nadokienne oraz żaluzje.


Prezes LSSE Adam Grabowiecki, prezes Schweiker Stephan Schweiker,
burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki
 

Zdjęcie główne:
Stephan Schweiker odbiera zezwolenie od prezsa LSSE Adama Grabowieckiego

 

źródło: Schweiker