PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-09-25
NicePark – systemy parkingowe szyte na miarę
System parkingowy to nie tylko wygoda i gwarancja kontroli wjazdu i wyjazdu na parking, ale przede wszystkim narzędzie, które pozwala ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

W celu uzupełnienia możliwości całkowitej kontroli wjazdów kolejnym krokiem firmy Nice po wprowadzeniu do oferty nowej generacji szlabanów z rodziny Bar jest wdrożeniu kompleksowych systemów parkingowych. Wieloletnie doświadczenie, coraz większe zaufanie konsumentów i specjalistów do marki Nice oraz przyjęta strategia dostarczenia klientom kompleksowej oferty uzupełniających się produktów, stały się przesłanką do uzupełnienia oferty - NicePark to systemy parkingowe dopasowane do potrzeb każdego inwestora!

NicePark - kontrola, wygoda, zysk

System parkingowy to nie tylko wygoda i gwarancja kontroli wjazdu i wyjazdu na parking, ale przede wszystkim narzędzie, które pozwala generować przychody. Według branżowych szacunków, przy sporym natężeniu ruchu parking może generować przychody na poziomie powyżej 15 tys. zł miesięcznie. Szacuje się również, że ze względu na rosnącą liczbę samochodów, w Polsce w najbliższych latach zacznie brakować miejsc parkingowych. Wprowadzenie do oferty systemów NicePark to również odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony Partnerów Handlowych, a także wzrost liczby samochodów w Polsce oraz stale zwiększającą się wymaganą powierzchnię parkingową. Do najatrakcyjniejszych lokalizacji pod parking zalicza się w Polsce centra miast, kurorty bądź okolice atrakcji turystycznych, centrów handlowych, targowisk czy bazarów. Potrzeba kontroli parkingowej dotyczy nie tylko nadzoru strefy bezpłatnej, ale także strefy płatnej (a w jej przypadku rodzącego się potencjału inwestycyjnego).


NicePark - zestawy gotowe do montażu

W ofercie systemów parkingowych Nice wyróżnione zostały podstawowe zestawy. Każdy z nich składa się co najmniej z terminala wjazdowego oraz szlabanu z rodziny Bar. Niezbędnym elementem systemu jest także serwer z oprogramowaniem PARK SOFT. Wszystkie pozostałe elementy zestawów można dowolnie modyfikować, uzyskując unikatowe konfiguracje.

Zestaw Standard składa się z terminala wjazdowego oraz wyjazdowego, dwóch szlabanów M5BAR oraz serwera PARK SERVER, na którym zainstalowano oprogramowanie PARK SOFT. Takie rozwiązanie doskonale spełni spełni swoją rolę, gdy wjazd-wyjazd ma szerokość co najmniej 6 metrów. Wtedy można wydzielić wysepkę parkingową i umieścić na niej poszczególne elementy systemu. Zalecany jest również montaż kasy samoobsługowej PARK CASH dla parkingów o dużej rotacji, dzięki której kierowcy szybko i wygodnie uregulują należność za parkowanie.

Jeżeli istnieje możliwość umieszczenia budki kasjera bezpośrednio przy wyjeździe, system parkingowy NicePark pozwala na rezygnację z terminala wyjazdowego.  Kasjer po pobraniu należności za bilet otworzy szlaban, korzystając z funkcji aplikacji kasowej. Jeśli stanowisko kasjera nie znajduje się bezpośrednio przy wyjeździe, można zamontować kamerę w celu identyfikacji pojazdów opuszczających parking. W obu przypadku optymalnym wyborem będzie zestaw Basic.

- NicePark to systemy parkingowe szyte na miarę. Nasze zestawy to przykładowe konfiguracje, ale tak naprawdę w każdym przypadku jesteśmy w stanie stworzyć unikatowy produkt, który w pełni będzie odzwierciedlał potrzeby każdego inwestora. Konfiguracja poszczególnych elementów systemu parkingowego uzależniona jest od potrzeb inwestora i musi odpowiadać jego wymaganiom. System NicePark umożliwia realizację najbardziej wyrafinowanego czy rozwiniętego i rozbudowanego systemu, wyposażonego w wiele urządzeń dodatkowych poprawiających funkcjonalność parkingu, prowadząc do najbardziej ergonomicznych rozwiązań, pozwalających do maksimum wykorzystać potencjał parkingu - zauważa Paweł Gajda, Product Manager ds. systemów parkingowych w Nice Polska.

Terminal NicePark - solidna podstawa tworzy przewagę

Terminale to elementy bezpośrednio sterujące pracą szlabanów systemu parkingowego NicePark. Nice Polska, jako jedni z nielicznych, w standardzie oferuje terminale o solidnej konstrukcji ze stali nierdzewnej o grubości 2 mm. Jest ona dodatkowo lakierowana proszkowo, co zapewnia doskonałą odporność na warunki atmosferyczne i korozję. Co więcej, piezoelektryczne, podświetlane przyciski są niewrażliwe na zużycie i akty wandalizmu. Wraz ze stonowaną kolorystyką i nowoczesnym oświetleniem diodowym stanowią o nowoczesnym i estetycznym wyglądzie urządzenia.

Aktywacja terminala następuje dopiero po najechaniu pojazdu na pętlę indukcyjną. Terminal wykorzystuje bowiem kontroler pętli indukcyjnych wbudowany w centralę XBA3 szlabanu z rodziny MBAR, co minimalizuje całkowity koszt systemu oraz zapewnia jego stabilne działanie.

Dla wymagających klientów przygotowano pakiet montażowy, który zawiera wszystkie elementy umożliwiające wykorzystanie szlabanu serii Signo w systemie parkingowym NicePark.

Nieprzerwane funkcjonowanie podstawą sukcesu - dwuletnia gwarancja Nice

Według szacunków ekspertów branżowych rynek systemów parkingowych w Polsce systematycznie rozwija się. Tempo wzrostu rynku jest zależne od koniunktury w budownictwie, natomiast na rynku nie są obserwowane zbyt duże wahania.

System parkingowy to narzędzie, które musi funkcjonować przez długie lata. Nice Polska jako pierwsza w Polsce na każdy system parkingowy oferuje aż dwuletnią gwarancję. - Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku systemów parkingowych nie można sobie pozwolić na ani jeden dzień  przerwy w jego funkcjonowaniu, bo wielokrotnie oznacza to konkretne straty finansowe.  Rozbudowana sieć Partnerów Handlowych Nice gwarantuje krótki czas oczekiwania na serwis - dodaje Paweł Gajda.

Więcej informacji na temat systemów parkingowych NicePark można znaleźć na stronie internetowej www.nice.pl/nicepark. Systemy dostępne są w sieci Partnerów Handlowych Nice na terenie całego kraju.Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.


źródło: Nice