PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-04-09
Nice Polska Liga Żużlowa w sezonie 2015 faktem!
Po raz drugi z rzędu firma Nice została sponsorem tytularnym rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Po raz drugi z rzędu firma Nice została sponsorem tytularnym rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Oznacza to także, że drugi sezon z rzędu żużel będzie obecny w Telewizji Polskiej! Nice Polską Ligę Żużlową będzie można oglądać w TVP Regionalnej, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Dzięki trójstronnemu porozumieniu między Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską i firmą Nice rozgrywki I ligi w sezonie 2015 znów będą nosiły nazwę Nice Polska Liga Żużlowa. W każdej kolejce jeden mecz na żywo pokaże TVP Sport i TVP Regionalna (niedziela, godz. 13:15) - powszechnie dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu możliwość obejrzenia  transmisji z Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie więc miało praktycznie każde gospodarstwo w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny. Spotkania (w większości także na żywo) będą także dostępne na stronie sport.tvp.pl.


- Ubiegłoroczna Nice Polska Liga Żużlowa okazała się najchętniej oglądaną ligą sportową w Polsce w telewizji. Negocjacje związane z przedłużeniem umowy nieco przeciągały się, ale ostatecznie jesteśmy niezwykle zadowoleni, że drugi rok z rzędu przyjdzie nam współpracować z Telewizją Polską. Dzięki naszemu zaangażowaniu doszło do profesjonalizacji rozgrywek, które zyskały wielką renomę - mówi Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska.

W ramach sponsoringu tytularnego ligi planowana jest kontynuacja działań z poprzedniego roku oraz kilka zupełnie nowych projektów. W związku z tym nie zabraknie nowej edycji turniejów dla najmłodszych zawodników - Nice Cup oraz konkursu na typowanie wyników meczów za pośrednictwem serwisów społecznościowych - Nice PLŻ Typer. Oprócz tego w trakcie sezonu planowane jest przeprowadzenie konkursu na Miss Nice PLŻ oraz wybór najlepszej oprawy kibicowskiej. Już od najbliższej kolejki startuje konkurs dla kibiców zbierających kupony z programów meczowych. Do wygrania karnety na kolejny sezon.

Nice Polska Liga Żużlowa będzie także odpowiednio promowana w serwisach sportowych Telewizji Polskiej, a podsumowanie każdej kolejki znajdzie się w „Sportowej Niedzieli", emitowanej w TVP INFO i TVP Sport. W sumie będzie 18 transmisji: 14 z rundy zasadniczej, po dwa spotkania półfinałowe i finałowe.

W zeszłym sezonie w TVP Regionalnej przeprowadzono 17 transmisji, a średnia wyniosła aż 159 tys. widzów (udziały 1,63 proc.). Rekordowe było spotkanie GKM Grudziądz - PGE Marma Rzeszów z 29 czerwca 2014 roku: średnia wyniosła 218 tys., udziały 2,41 proc. Równoległe transmisje były przeprowadzane w TVP Sport - średnia wyniosła 74 tys. (udziały 0,75 proc.); rekord to mecz Orzeł Łódź - GKM Grudziądz - 120 tys. (1,24 proc.).

Plan transmisji Nice PLŻ - kolejki 1-7
Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice