PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-08-13
Nice szybszy niż kiedykolwiek
Nice wprowadza na polski rynek nową rodzinę siłowników z serii Hi-Speed. Jak pokazują testy, nowe siłowniki są nawet 40-60% szybsze niż standardowe napędy dostępne na rynku.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Świat pędzi coraz szybciej do przodu. Każdy z nas ze względu na mnóstwo obowiązków nie może pozwolić sobie na stratę nawet kilku minut w ciągu dnia. Wychodząc naprzeciw panującym trendom oraz największym oczekiwaniom użytkowników automatyki, Nice wprowadza na polski rynek nową rodzinę siłowników z serii Hi-Speed. Jak pokazują testy, nowe siłowniki są nawet 40-60% szybsze niż standardowe napędy dostępne na rynku.

Rekordowa prędkość przesuwu

W ofercie Nice dostępne są cztery modele siłowników szybkobieżnych do automatyzacji bram przesuwnych. Tuningowi zostały poddane rodziny Robus oraz Run. W ten sposób z wykorzystaniem napędów Nice istnieje możliwość automatyzacji każdej bramy posesyjnej, a także przemysłowych (wykorzystywane przy działalności gospodarczej). Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych uzyskano rekordowe prędkości przesuwu, a przy tym siłowniki zachowały maksymalny poziom niezawodności, w dalszym ciągu gwarantując praktycznie bezszelestną pracę. W ofercie siłowników szybkobieżnych znalazły się dwa modele z rodziny Robus: Robus 250HS do bram o ciężarze do 250 kg oraz Robus 500HS do bram o ciężarze do 500 kg i długości skrzydła do 8 m. Drugi model z powodzeniem sprawdzi się przy dużej częstotliwości użytkowania. W obu modelach zastosowano wszystkie doskonale znane, zaawansowane technologiczne rozwiązania: system podłączenia urządzeń peryferyjnych za pomocą przewodów dwużyłowych BlueBus, amperometryczny system wykrywania przeszkody czy też umiejętność automatycznego zapamiętywania skrajnych pozycji bramy.


Jeszcze wyższe prędkości przesuwu osiąga rodzina siłowników Run z serii Hi-Speed. Na rynku dostępne są dwa modele siłowników: Run 400HS do bram o ciężarze do 400 kg oraz Run 1200HS do bram o ciężarze do 1200 kg. Warto pamiętać o unikalnych funkcjach autodiagnozy, które sygnalizują instalatorowi potencjalny błąd za pomocą liczby mignięć lampą diagnostyczną oraz funkcji łagodnego startu przy rozpoczęciu ruchu oraz spowolnieniu przy zamykania (co ma niezwykle istotne znaczenie przy tak dużych osiąganych prędkościach).


Brama skrzydłowa: 90 stopni nawet w 10 sekund!

Oferta siłowników szybkobieżnych HS do automatyzacji bram skrzydłowych jest jeszcze szersza niż w przypadku bram przesuwnych. Bez względu na rodzaj stosowanego słupka każdy z użytkowników znajdzie odpowiedni model siłownika dla siebie, który pozwoli na bardzo szybkie otwieranie bramy. W przyspieszonej wersji dostępne są zarówno siłowniki oparte na napędzi śrubowym (Wingo HS oraz Toona HS), a także te z ramieniem łamanym (Hyke HS). Ciekawostką jest fakt, że w wersji szybkobieżnej dostępny jest również siłownik do instalacji podziemnej (M-FAB HS) - dzięki niemu możliwe jest uzyskanie kąta otwarcia 90 stopni nawet w 10 sekund!


Z Nice nie tracisz czasu!

Wszystkie szybkobieżne napędy Nice z serii Hi-Speed współpracują z szeroką paletą akcesoriów Nice (pilotami, fotokomórkami, lampami sygnalizacyjnymi). Dzięki temu użytkownik uzyskuje możliwość rozbudowy swojego szybkiego systemu automatyki o nowe funkcjonalności (np. system Solemyo - zestaw zasilania słonecznego czy akumulator awaryjny, który w przypadku braku energii elektrycznej pozwoli na wykonanie dodatkowych cykli otwarcia i zamknięcia bramy). W ten sposób użytkownik automatyki uzyskuje szybki i w pełni funkcjonalny system.

 

Filmik z prezentacją siłowników dostępny jest pod adresem: https://vimeo.com/130957569

 
Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice