PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-09-22
Estetyczny i efektywny siłownik Too
„Sercem" każdego systemu sterowania bramą są siłowniki. Od nich zależy funkcjonalność, bezawaryjność oraz płynna praca bramy.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Bramy o napędzie elektrycznym stają się standardowym elementem polskich nieruchomości. Użytkownicy ceniący sobie wygodę i komfort instalują je m.in. ze względu na to, że mogą otwierać i zamykać bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu czy wychodzenia z domu na podjazd. Nie bez znaczenia jest element bezpieczeństwa użytkowników posesji poprawiający się po zainstalowaniu napędów.

Na polskich posesjach królują przede wszystkim klasyczne bramy skrzydłowe. Zdecydowana większość użytkowników decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na to, że bramy skrzydłowe są tańsze od bram przesuwnych, nie trzeba wylewać pod nie fundamentu, a stosowana do nich automatyka pozwala na automatyzację praktycznie każdej bramy zarówno tych osadzonych na małych słupkach metalowych, jak i tych pracujących na dużych słupkach kamiennych lub klinkierowych. Są również idealnym rozwiązaniem dla wąskich posesji, domów bliźniaczych i szeregowych. Odpowiednio dobrane siłowniki do takich bram oraz prawidłowo wykonana geometria montażu przez wykwalifikowanego instalatora, gwarantuje płynną pracę bramy przez wiele lat.

Siłownik do bramy skrzydłowej - nie oszczędzaj!

„Sercem" każdego systemu sterowania bramą są siłowniki. Od nich zależy funkcjonalność, bezawaryjność oraz płynna praca bramy. Dlatego decydując się na wyposażenie bramy w automatykę, musimy przede wszystkim zwracać uwagę na siłowniki trwałe, niezawodne, o solidnej konstrukcji, do produkcji, których użyto markowych, sprawdzonych komponentów. Jednym słowem nie oszczędzamy i stawiamy na jakość!


Nowością na rynku automatyki do bram są siłowniki Too proponowane przez firmę Nice. Charakteryzują się przede wszystkim trwałością i niezawodnością. Jednocześnie są niezwykle łatwe w montażu i obsłudze a jednocześnie uniwersalne w zastosowaniu. Siłowniki Too to przede wszystkim mocny aluminiowy korpus odlewany ciśnieniowo, pokryty epoksydowym lakierem oraz obudowa wykonana ze stali nierdzewnej. Elementy te tworzą produkt bardzo odporny na zużycie oraz warunki atmosferyczne i inne negatywne czynniki mogące wpływać na jego trwałość i długoletnią pracę.

Dobór odpowiedniego siłownika bramy skrzydłowej

Wybór siłownika i dopasowanie go do bramy zawsze powinno się dokonywać w oparciu o konkretny przypadek. W zależności od jej rozmiaru i ciężaru dobieramy moc siłownika i jego skok. Od tych dwóch czynników zależeć będzie bezawaryjna praca systemu, płynność oraz szybkość otwierania i zamykania bramy. Dodatkowo należy pamiętać, aby wybierać siłowniki z zapasem mocy. Dzięki temu siłownik nie będzie przeciążony i unikniemy awarii silnika. Szczególnie ważne jest to w przypadku bram ciężkich, kutych i o wypełnieniu nie ażurowym, które może stawiać duży opór napierającemu wiatrowi i przeciążać siłowniki. Natomiast zimą, zapas mocy zagwarantuje nam ciągłą pracę bramy nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Siłowniki Too występują w dwóch modelach, które dobieramy do bram o różnych gabarytach. Model o oznaczeniu Too3000 przeznaczony jest do bram o długości skrzydła do 3 m oraz ciężarze do 300 kg. Natomiast siłownik Too4500 dedykowany jest bramom o długości skrzydła do 4,5 m i ciężarze do 250 kg.

Siłowniki Too - przyjazne w instalacji i użytkowaniu

Konstruktorzy nowych siłowników marki Nice zadbali również o to by były one nie tylko trwałe i niezawodne, ale również łatwe w montażu i użytkowaniu. Siłowniki Too przeznaczone są do instalacji na słupku. Dzięki temu, że są wyposażone w nowe uchwyty mocujące, nie wymagają spawania. Montaż i użytkowanie ułatwia prosta, obrazkowa instrukcja dzięki, której z instalacją poradzi sobie profesjonalny monter. Wygodę montażu dopełniają łatwo dostępne złącza elektryczne.

W późniejszym użytkowaniu pomocny okazać się może prosty system wysprzęglania, który umożliwia otwieranie i zamykanie bramy w przypadku braku prądu. Wysprzęglenia dokonuje się poprzez przekręcenie spersonalizowanego kluczyka w gnieździe znajdującym się w górnej części korpusu. To często zapominana i niedoceniana funkcja przez poszukujących napędów użytkowników. Choć już dziś brak zasilania nie jest zmorą każdego z nas, w sytuacjach awaryjnych ta funkcjonalność może być kluczową.

Siłowniki Too - design dla każdego

Użytkownicy automatyki do bram oprócz cech użytkowych siłowników powinni również zwracać uwagę na ich design. Wszak siłownik jest elementem widocznym i jego wygląd musi być dostosowany do projektu architektonicznego bramy. Firma Nice zadbała również o ten szczegół. Siłowniki Too charakteryzują się nowoczesnym designem, aczkolwiek ich forma jest uniwersalna. Dzięki temu mogą być one stosowane zarówno do bram klasycznych jak i nowoczesnych, bez obaw, że popsują końcowy efekt.

Siłowniki Nice - bezkompromisowa kontrola jakości

Firma Nice, biorąc pod uwagę własne doświadczenia oraz sygnały od klientów stara się stale podnosić jakość swoich produktów oraz zwiększać ich żywotność. Nie inaczej dzieje się wypadku siłowników Too.

Firma ponosi znaczne inwestycje w zaawansowane technicznie laboratoria. Umożliwiają one stałą kontrolę produktów w celu zagwarantowania ich użytkownikom bezpieczeństwa, jakości, niezawodności i trwałości na najwyższym poziome. Badania i ulepszanie produktów Nice ma również związek z wymaganiami dyrektyw unijnych, światowych oraz norm branżowych.

Siłowniki badane są m.in. w komorach, gdzie panują warunki odpowiadające rzeczywistym realiom środowiska. Test odporności na zakłócenia elektromagnetyczne wytwarzane przez inne urządzenia oraz emisji przeprowadzane są w komorze ciszy. Wpływ warunków atmosferycznych i negatywnych czynników związanych z pogodą na siłowniki Nice sprawdza się w komorach klimatycznej, solankowej i pyłoszczelności. Symulują one surowy klimat pod względem skrajnych temperatur i wilgotności, otoczenie z wysoką zawartością soli oraz środowisko o wysokiej zawartości kurzu. Dodatkowy test emisji hałasu produktów przeprowadzany jest w komorze bezechowej.

 Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice