PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-05-06
Nice Polska z oficjalnym partnerem na Ukrainie
W kwietniu w Kijowie doszło do podpisania oficjalnego porozumienia pomiędzy Nice Polska a firmą Gant-UA dotyczącego dystrybucji ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

W kwietniu w Kijowie doszło do podpisania oficjalnego porozumienia pomiędzy Nice Polska a firmą Gant-UA dotyczącego dystrybucji automatyki Nice na Ukrainie. Dzięki temu kontaktowi grupa Nice rozszerzyła zasięg swojej działalności o kolejny rozwijający się rynek. Do podpisania umowy doszło w czasie specjalnego seminarium z udziałem lokalnych dystrybutorów oraz instalatorów automatyki na terenie całej Ukrainy.

W imieniu grupy Nice konferencję rozpoczął Alessandro Spagnol, menadżer sprzedaży na rynki europejskie, który zgromadzonej publiczności przedstawił podstawowe wyniki grupy Nice na świecie oraz zaprezentował kierunki rozwoju firmy. - Jest nam niezmiernie miło ogłosić pozyskanie nowego partnera, który będzie zajmował się dystrybucją naszych produktów na terenie Ukrainy. To bardzo duży, dynamicznie rozwijający się rynek, który w swojej specyfice może przypominać rynek polski. Jestem przekonany, że dzisiaj rozpoczynamy partnerstwo na długie lata - mówił Aleesandro Spagnol, po czym wręczył dyrektorowi zarządzającemu GANT-UA certyfikat oficjalnie potwierdzający nawiązanie współpracy. - Cieszę się, że w tak licznym gronie możemy tutaj świętować niezwykle ważne wydarzenie w życiu naszej firmy. To dla nas nowy rozdział. Automatyka Nice odnosi sukcesy na rynkach międzynarodowych i jestem przekonany, że dzięki naszej wspólnej pracy, także na Ukrainie, produkty Nice będą cieszyły się coraz większą popularnością - nie ukrywał wzruszenia Sergiej Setsenko, dyrektor zarządzający Gant-UA.

Następnie Wojciech Jankowski, Manager w dziale marketingu w Nice Polska, przedstawił kluczowe czynniki, które sprawiły, że na przestrzeni 20 lat Nice Polska stał się liderem rynku automatyki w Polsce. Nie zabrakło informacji o budowaniu sieci dystrybucji, edukacji instalatorów oraz nastawieniu na jakość i rzetelność w każdym aspekcie wykonywanej pracy. - Jednym z najważniejszych czynników sukcesu jest także zespół, który buduje atmosferę w pracy. W Nice Polska aż 42% zatrudnionych osób pracuje dłużej niż 8 lat. Rozwinięta kultura organizacyjna powoduje, że w zespole panuje dobra atmosfera, biuro postrzegane jest jak drugi dom, nie ma także problemów z motywacją - zauważył Wojciech Jankowski. Z kolei Oleg Zakharov, menadżer sprzedaży na nowe rynki w Nice Polska, zaprezentował katalog produktowy dedykowany na rynek ukraiński, jego strukturę oraz pomysły na dalszą działalność firmy oraz współpracę z dystrybutorami.

Nie mogło również zabraknąć rozbudowanej części związanej z innowacjami produktowymi. Dokładnie omówiono gamę produktów, które nie były do tej pory dostępne na rynku ukraińskim. Skupiono się przede wszystkim na nowej rodziny siłowników szybkobieżnych Hi-Speed, które są szybsze o ok. 40-60% od standardowych modeli. Zapowiedziano również wprowadzenie w sieci nowego siłownika do bram przesuwnych Nice Rox, który zastąpi siłownik starej generacji Robo. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy przyjęli prezentację systemu solarnego Nice Solemyo, który pozwala na korzystanie z zalet automatyki w miejscach, które są w znacznym stopniu oddalone od źródeł energii elektrycznej. W ostatniej części skupiono się na rozwiązaniach serwisowych ułatwiających diagnostykę automatyki. Wielu z ukraińskich instalatorów nie znało wcześniej możliwości programatora Nice O-View czy programatora O-Box. Na spotkaniu zaprezentowano m.in. w jaki sposób z dokładnością do 2 cm przy zastosowaniu programatora O-View możemy ustalić częściowe otwarcie bramy. Takich efektów nie jesteśmy w stanie uzyskać, programując centralę wyłącznie za pomocą 3 przycisków programowania.

Po konferencji wszyscy uczestnicy wzięli udział w okolicznościowym przyjęciu, na którym można było skosztować tradycyjnych specjałów ukraińskiej kuchni.Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice