PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-09-19
Nowy budynek Nice oddany do użytku!
W lipcu 2016 roku nowy wielofunkcyjny budynek biurowy Nice wraz z halą magazynowo-serwisową zostały oddane do użytku.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nieco ponad 12 miesięcy było potrzebnych do realizacji planów architektów. W lipcu 2016 roku nowy wielofunkcyjny budynek biurowy Nice wraz z halą magazynowo-serwisową zostały oddane do użytku. Tym samym zakończona została jedna z największych inwestycji w 20-letniej historii polskiego oddziału grupy Nice. Nowy budynek oznacza nowe możliwości, a także jeszcze bardziej profesjonalną i sprawniejszą obsługę klienta.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Pierwotnie zakładano wyłącznie rozbudowę części serwisowo-magazynowej budynku. Biorąc jednak pod uwagę projekcję dynamicznego rozwoju firmy, postanowiono rozszerzyć projekt. Ostatecznie podjęto decyzję o rozbudowie budynku biurowego i części serwisowej, całkowicie nowej konstrukcji wysokiej hali magazynowej, a także modernizacji parkingu dla gości oraz placu w tylnej części budynku. Cała inwestycja została zrealizowana na sąsiedniej działce, która na przełomie 2014 oraz 2015 roku została zakupiona przez polski oddział Nice. Po zatwierdzeniu wszystkich projektów budowlanych przystąpiono do prac. Wcześniej wyłoniono generalnego wykonawcę, którym została Firma Budowlana Fijałkowski z Torunia. - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że budowa w żaden sposób nie zakłóciła normalnego rytmu pracy firmy. Wybraliśmy wiarygodnych podwykonawców. Współpraca z większością firm zaangażowanych w rozbudowę firm przebiegała bez zakłóceń. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu do realizacji tej inwestycji - mówi Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska.


O tym, jak sprawnie przebiegała inwestycja, niech świadczy fakt, że została ona ukończona zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. - Mieliśmy dużo szczęścia co do warunków atmosferycznych. Właściwie przez cały okres zimowy mogliśmy spokojnie wykonywać prace zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz. Na budowie pracowało około 50 osób - zauważa Waldemar Majek, kierownik budowy, dla którego był to kolejny etap rozbudowy firmy. Wcześniej, w 2008 roku był także kierownikiem budowy, w okresie pierwszej rozbudowy.

Hala, budynek biurowy, wzorcownia

Inwestycja warta łącznie ok. 8 milionów złotych pozwoli firmie na dalszy rozwój w najbliższej przyszłości. Wysoka, 12-metrowa hala magazynowa w pełni zabezpiecza możliwości przechowywania produktów w odpowiednich warunkach. Nowe pomieszczenia serwisowe dla mechaników oraz elektromechaników pozwolą na utrzymanie najwyższych standardów obsługi oraz poprawę logistyki obsługi zgłoszeń serwisowych. W nowej części budynku nie zabrakło także miejsca na dużą salę konferencyjną, która będzie wykorzystywana na cele szkoleniowe oraz przy okazji wewnętrznych eventów. Salę wyposażona w mobilną dźwiękoszczelną ściankę działową, która pozwala dowolnie modyfikować rozkład pomieszczeń.


W przyszłości w nowej przestrzeni oraz starych miejscach zwolnionych po serwisie planowane jest stworzenie profesjonalnej wzorcowni prezentującej ofertę Nice Polska oraz brandów zrzeszonych w  grupie. Dzięki temu rozwinięta zostanie również oferta szkoleń produktowych, które przyjmą zupełnie nową formę. W dalszych planach znajduje się również stworzenie wzorcowego punktu sprzedaży, stoiska targowego czy sali pokazowej.

W budynku zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, m.in. zainstalowano system kamer przemysłowych, nowoczesny monitoring oraz inteligentny system kontroli przeciwpożarowej. W hali magazynowej zamontowano trzy duże przeciwpożarowe, segmentowe bramy przemysłowe, a przed budynkiem zainstalowano pokazowy system parkingowy NicePark. Powierzchnia użytkowa nowej części przekracza 2 tys. metrów kwadratowych.


Wielki piknik rodzinny na otwarcie

Z okazji zakończenia inwestycji, a tym samym rozpoczęcia nowego etapu w życiu firmy w pierwszy weekend września zorganizowano wielki, rodzinny piknik dla pracowników Nice z rodzinami, wykonawców z firm budowlanych realizujących projekt oraz gości reprezentujących Nice SpA.

Zabawa rozpoczęła się w godzinach południowych na placu przed nową częścią budynku. Licznie zgromadzonych gości w imieniu Nice SpA przywitał Alessandro Spagnol, manager sprzedaży na rynki europejskie w grupie Nice. - To dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność, że mogę świętować z Wami ważny etap w życiu firmy. W imieniu właściciela mogę wyłącznie pogratulować, ponieważ widoczne są efekty Waszego 20-letniego zaangażowania. Dla grupy Nice, Polska jest jednym z najważniejszych rynków. Stawiamy Was jako wzór do naśladowania dla innych krajów. W Polsce mam przyjemność gościć kilka razy w roku i to co zauważam to siła Waszej drużyny - Wasze zgranie, motywacja do pracy i wspaniała atmosfera - przywitał wszystkich gości Spagnol. - Budynek, który został niedawno oddany do użytku, to wielkie dzieło. Jestem przekonany, że to powinno Wam zapewnić możliwości rozwoju w najbliższych latach. Życzę Wam wiele cierpliwości oraz wiary w dalsze sukcesy - zakończył Spagnol.


W pikniku wzięło udział ponad 40 dzieci w różnym wieku. Specjalnie dla nich przygotowano atrakcje adekwatne do wieku. Nie zabrakło malowania twarzy czy animatorów dla najmłodszych oraz gier i zabaw dla nieco starszych dzieci. Wszyscy uczestnicy pikniku: zarówno ci starsi, jak i ci młodsi mieli możliwość skorzystania z lotów helikopterami. 10-minutowy lot pozwolił wszystkim uczestnikom na podziwianie z góry nie tylko zakończonej inwestycji, ale także najbliższej okolicy. Przez cały czas trwania imprezy dostępny był catering serwowany przez szefów kuchni z Hotelu Mazurkas****.

Po zakończeniu atrakcji rozpoczął się koncert zespołu De Bobers. Korzystając z dobrej pogody oraz uroków późnego lata, do późnych godzin wieczornych trwała zabawa taneczna.

 Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice